Sākums Izglītība Projekti Karjeras izglītība
23. janvārī projekta Nr.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Dobeles 1.vidusskolā norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums "Veiksmīga karjera, darot savu sirdslietu", kurā piedalījās 10.A1,10.A2,10.BK klašu skolēni no Dobeles Valsts ģimnāzijas, kā arī desmito klašu skolēni no Dobeles 1.vidusskolas un Augstkalnes vidusskolas.

"Veiksmīga karjera, darot savu sirdslietu"

Atjaunots:

23. janvārī  projekta Nr.3.5.0/16/I/001 " Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Dobeles 1.vidusskolā  norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums "Veiksmīga karjera, darot savu sirdslietu", kurā piedalījās 10.A1,10.A2,10.BK  klašu skolēni no Dobeles Valsts ģimnāzijas, kā arī desmito klašu skolēni no  Dobeles 1.vidusskolas un Augstkalnes vidusskolas. Pasākuma mērķis bija rosināt izglītojamos veikt pašizpēti, mudināt attīstīt un pilnveidot uzņēmējdarbības prasmes, kā arī veicināt savlaicīgu, apzinātu personīgo lēmumu pieņemšanu par turpmāko izglītību un savu karjeras ceļu.

Nodarbības vadīja interaktīvās apmācības "Start Strong" treneris Andris Arhomkins. Vadītājs aicināja jauniešus padomāt par lietām, kas bērnībā ikkatru no viņiem aizrāvušas visvairāk, jo tas ir pirmais rādītājs piemērotībai kādā profesionālajā jomā. Nākošais solis savas karjeras veidošanā, ieklausoties sirdsbalsī, ir padomāt par nodarbēm, kuras jaunietis varētu veikt stundām ilgi un atgriezties pie tām vēl un vēl. Veiksmīgas karjeras pamatā ir darbs, kas sagādā prieku, neraugoties uz problēmām, kuras var rasties. Šādā darbā problēmas ir tikai jauns izaicinājums, jaunu mērķu sasniegšana. Svarīgi ir jau skolas laikā saprast, ka ikviena cilvēka prasmes kādam ir vajadzīgas, un atrast veidus, kā sevi realizēt, darot to, kas sagādā prieku, un ar savu darbu palīdzēt apkārtējiem. A.Arhomkins uzsvēra, ka skola ir brīnišķīga vieta, jo skolēni var izmēģināt un pārbaudīt savu varēšanu dažādās profesijās. Ja interesē žurnālistika, ir iespēja veidot skolas avīzi. Fotomākslas cienītāji savas prasmes var apliecināt, iemūžinot dažādus pasākumus un rīkojot izstādes skolā, savukārt skolēni ar organizatora dotībām pasākumus var organizēt. Iegūtā pieredze un zināšanas ir neatsveramas. Lektors raksturoja nepieciešamās prasmes, kas mērķtiecīgi jāattīsta, nepārtraukti pašpilnveidojoties, minot piemērus no savas dzīves. Galvenie atslēgas vārdi šajā procesā ir ENTUZIASMS, ENERĢIJA un SMAIDS.

Darba devēji norāda, ka darbiniekam var iemācīt jebko, tikai ne trīs iepriekš minētās lietas, un to trūkums darba procesu ievērojami apgrūtina. Nodarbības beigās lektors aicināja jauniešus uzrakstīt savas pārdomas par pasākumā piedzīvoto komentāros "Start Strong"mājaslapā. Lūk, dažu skolēnu atziņas:

Diāna Olupa,10.K: "Neaprakstāmas domas šo nodarbību laikā, aizrautība un azarts. Tiešām lika aizdomāties par nākotni, kā vēl nav sanācis nekad! Ļoti lietderīgi. Labprāt apmeklētu vēl ko šādu. Sapratu, cik svarīgi tomēr ir meklēt savas sirds lietas, nevis pakļauties citu domām vai vēlmēm. Liels paldies par šo iespēju iepazīt jaunus cilvēkus un saprast nākotnes tālāko ceļu, kā arī saprast , kas spēlē galveno lomu mūsu dzīvēs."

Patrīcija Nagle, 10.A1: "Ļoti patika šī nodarbība! Agrāk nebiju iedomājusies, ka var tik ļoti interesanti pārbaudīt cilvēku "uzmanību". Jau lekcijas laikā, klausoties vadītāja  stāstus, prātā  nāca idejas par to, ko varētu un, galvenais, gribētos darīt!  Ikvienam novēlētu iespēju paklausīties A. Arhomkina  lekcijas! Bija super!"

Luīze Tillere, 10.A1: "Man ļoti patika šī nodarbība. Iemācījos daudz ko jaunu. Sapratu, kā izvēlēties nākotnes profesiju, lai katru dienu ietu uz to ar prieku. Esmu motivējusies katru dienu uzsākt enerğiski ar entuziasmu un smaidu uz manas sejas. Bija jauki komunicēt ar cilvēkiem, kurus pat nepazīstu, un sadarboties ar tiem. Liels paldies vadītājam Andrim!"

Laura  Spruntule, 10.A2: " Ļoti interesanta nodarbība. Varētu vēl kādu aktivitāti. Interesanti pasniegta lekcija. Iepazinu jaunos cilvēkus. Sapratu, cik svarīgi ir komunicēt un uzticēties citiem. Labprāt vēl kādu nodarbību apmeklētu."

Elizabete Kučinska, 10.K: "Interesanta nodarbība! Ļāva uzdrīkstēties, dot padomus pilnīgi svešiem cilvēkiem. Lika aizdomāties par nākotnes profesijas izvēli, kā arī par to, ka nevajag sekot baram ."

Rūta Stilve,10.B: "Šīs vienas nodarbības laikā es sapratu, ka tomēr maniem sapņiem un sirdslietām ir kaut kāda jēga. Es patiešām pateicos par šo iespēju piedalīties nodarbībā, jo tas man palīdzēja saprast, ko nozīmē komandas darbs, ka tas ir pavisam normāli - domāt citādāk - un ka ir jāseko savam aicinājumam."

Pārsteiguma balvas no lektora saņēma  Luīze Tillere no 10.A1 klases un Diāna Olupa no 10.K. Priecēja skolēnu  ieinteresētība gan diskusiju laikā, gan piedaloties praktiskos uzdevumos. Jaunieši guva apstiprinājumu tam, cik svarīgi ir ieklausīties savā sirdsbalsī, jo tā sniedz visprecīzākās atbildes uz jautājumiem, ar kuriem saskaramies dzīves laikā.

Sagatavoja pedagoģe, karjeras konsultante Dzintra Stūre

Autores foto

 

"Start Strong" treneris Andris Arhomkins prasmīgi saistīja jauniešu uzmanību.

Skolēni aizrautīgi veica praktiskos uzdevumus komunikācijas prasmju attīstīšanai.

 

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā Karjeras izglītība