Sākums Izglītība Projekti Karjeras izglītība
Karjeras dienā-2020 bija daudz interesantu tematu
  • Daudzi jaunieši vēlējās vairāk uzzināt par studijām ārzemēs
  • Par ārzemju studijām stāstīja organizācijas Dream! Foundation Latvia pārstāvis
  • Saistoša bija Latvijas Kultūras akadēmijas nodarbība radošo ideju laboratorijā
  • Ar jauniešiem sarunājas LU Humanitāro zinātņu fakultātes skandināvu valodu pasniedzējs
  • Mācāmies runāt zviedru valodā
  • Netrūka interesentu arī par karjeras iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos

Jaunieši Karjeras dienas piedāvājumu novērtē atzinīgi

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 5. martā Dobeles Valsts ģimnāzijas 9., 11. un 12. klašu skolēniem tika piedāvāta iespēja iesaistīties Karjeras dienas-2020 aktivitātēs. 9. klašu izglītojamie vairāk par dažādām profesijām uzzināja pasākumos Dobeles Amatniecības un Vispārizglītojošajā vidusskolā, savukārt 11. un 12. klašu jaunieši izmantoja piedāvājumu, ko sniedza vairākas augstskolas un Nacionālie bruņotie spēki Dabaszinātņu mācību centrā.

Liela interese bija par Latvijas Universitātes Paula Stradiņa medicīnas koledžas piedāvātajiem tematiem “Skaistumkopšana kā atsevišķa medicīnas nozare un karjeras iespējas skaistuma industrijā” un “Iepazīsti biomedicīnas laboranta profesiju no mikrobioloģijas skatupunkta”. Daudzu jauniešu ievērību izpelnījās arī Latvijas Universitātes pārstāvju vadītās nodarbības “Kā atrast sev visatbilstošāko profesiju?”, “Zinu, ko darīšu pēc skolas beigšanas! Kā nonākt līdz šim lēmumam?”, “Zinātniskā valoda ceļā uz akadēmiskiem un profesionāliem panākumiem”. Ļoti saistoša bija nodarbība “Ko nozīmē “lasīt starp rindām”?”, ko angļu valodā vadīja Humanitāro zinātņu fakultātes pasniedzēji.

Ģimnāzistus interesēja arī organizācijas Dream! Foundation Latvia temats “Kāpēc ir vērts studēt ārzemēs?”, Latvijas Kultūras akadēmijas piedāvātā radošā darbošanās “Radošo ideju laboratorijā” un temats “”Kas ir FIKA, FREDAGSMYS un LAGOM?”, Ekonomikas un kultūras augstskolas nodarbības “Kā pārdot sevi?” un “Kādas iespējas paver darbs videospēļu industrijā?”. Vairāk nekā divus desmitus vidusskolēnu saistīja arī tikšanās ar Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, kuri stāstīja par karjeras iespējām šajā jomā.

Vairāki jaunieši atzina - Karjeras dienas-2020 piedāvājums bijis saistošs un noderīgs. – Līdz šim man nebija domas studēt ārzemēs, biju domājis doties strādāt, - bilda 12.BK klases skolēns Renārs Štraups.  – Bet pēc nodarbības “Kāpēc vērts studēt ārzemēs?” sākšu apsvērt šādu iespēju, it īpaši par studijām Nīderlandē vai Dānijā. Lielbritānijā es negribētu, jo tur studijām ir pārāk lielas izmaksas.

Renāra klasesbiedrs Miks Kvitkovs:   - Bija interesanti. Ja es dotos studēt uz Nīderlandi, tas būtu pat izdevīgi, jo tur dzīvo tētis.

Aivis Skutelis (12.A1) atzina, ka vēlreiz guvis apstiprinājumu atziņai, ka svarīgas ir mācības un sevis pilnveidošana: - Galvenais, ko sapratu, - cilvēki dodas uz Nīderlandi mācīties.

Puiši bilda, ka vēl izvēlējušies piedalīties Latvijas universitātes nodarbībā “Kā lasīt starp rindām?”. Par savu izvēli jaunieši atklāja – piesaistījis nodarbības nosaukums.

-Man ir ideja studēt uzņēmējdarbību ārzemēs, Dānijā, un nodarbībā guvu apstiprinājumu, ka mana izvēle ir pareiza, - atzina Gatis Kļava no 12.A1 klases.

Karīna Kondrāte (12.A2): - Piedalījos nodarbībā par videospēlēm, par iespējām nākotnē šajā nozarē, Uzzināju vairāk gan par videospēļu programmēšanu, gan dizaina veidošanu. Daļēji tas saistās ar maniem nākotnes nodomiem, jo gribu nodarboties ar programmēšanu. Nodarbībā neuzzināju daudz par to, kas varētu noderēt man kā programmētājai, bet par to, kas vēl būtu papildus apgūstams, lai veiksmīgāk varētu īstenot savus nodomus.

Megija Pole no 12. A1 klases  par iesaistīšanos LU nodarbībā par lasīšanu starp rindām sacīja: - Izvēlējos šo nodarbību tāpēc, ka gribu mācīties Humanitāro zinātņu fakultātē, angļu – skandināvu valodu programmā. Man bija ļoti interesanti, īpaši, kad runāja zviedru valodas pasniedzējs. Jā, saņēmu gaidīto informāciju, jo guvu nelielu ieskatu zviedru valodā, kā arī uzzināju, ka norvēģu valodu, ko vēlos studēt, varēšu apgūt no 2021. gada.

Edijs Mezits (11.A1): - Godīgi sakot, uz šo nodarbību aizgāju līdzi Megijai. Es neinteresējos par valodām. Bet šoreiz radās interese par skandināvu valodām. Tas ir netradicionālāk, nekā skolā mācīties angļu un krievu valodu. Manus nākotnes nodomus gan tas neizmainīs, jo esmu diezgan pārliecināts, ko studēšu, - visticamāk, RTU mācīšos datorzinības, programmēšanu. Bet valodu pamatus apgūt vienmēr ir noderīgi. Šķiet, šogad Karjeras diena ir īpaši interesanta, patīk, ka ir daudz tematu, no kā izvēlēties, katrs var atrast sev piemērotāko.

Sagatavoja Sarmīte Rone

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā Karjeras izglītība