Nacionālie Varoņi sasniedz augstus panākumus konkursā "Ko tu zini par Latviju?"

Ceturtdien, 12. aprīlī, notika erudīcijas konkursa "Ko tu zini par Latviju?" fināls, kur skolēniem bija iespēja parādīt savas zināšanas un erudīciju par dažādām ar Latviju saistītām tēmām. Uz konkursa finālu Ogrē bija sabraukušas 10 komandas no vairākām Latvijas vietām, tai skaitā komanda Nacionālie Varoņi no Dobeles Valsts ģimnāzijas. Nacionālie Varoņi savā ilggadējā sastāvā – Jānis Skrebels, Anna Vildaus, Katrīna Kārkliņa, Alise Sieriņa un Elīna Cēsniece, jau ir labi zināma komanda dažādos Latvijas skolēnu konkursos. Šogad "Ko tu zini par Latviju?" finālā N/V izcīnīja 4.vietu.

Konkurss norisinājās trīs kārtās. Pirmajā kārtā komandām bija nepieciešams atbildēt uz 40 jautājumiem par tādām ar Latviju saistītām tēmām kā daba, vēsture, politika, ekonomika, kultūras, sports un zinātne. Nākamajā kārtā tika 10 komandas no katra Latvijas reģiona, kopā veidojot 50 komandas, kas turpināja cīņu par iespēju iegūt erudītākās komandas titulu.

Otrajā kārtā jauniešiem Rīgas Tehniskās universitātes testu sistēmā Ortus elektroniski bija jāaizpilda dažādi radoši uzdevumi. Kopsummējot atbildes uz šiem uzdevumiem, tika noteiktas deviņas labākās komandas, kas automātiski iekļuva finālā.

"Konkurss likās citādāks jau no otrās kārtas, kad, gaidītā radošā uzdevuma vietā, mums bija jāpārcieš vēl viens erudīcijas tests. Kaut arī tam nebūtu mums jāsagādā problēmas (ne jau tādēļ, ka esam Nacionālie Varoņi, bet gan tāpēc, ka tas bija lielākoties par Zemgali), mums veicās necerēti slikti. Patiesībā, tagad nenožēloju nevienu atbildi, jo tieši izkrišana no konkursa otrajā kārtā mums deva iespēju radoši izpausties SpinFM atgriešanās konkursā. Tas saliedēja ne tikai mūsu komandu, bet arī klasesbiedrus, kuri mūs ļoti atbalstīja 'retvītojot' nepieciešamās ziņas, " saka Anna.

Iespēju iekļūt finālā, kā 10. komandai piedāvāja radio Spin FM. 3.aprīlī SPIN FM ēterā notika konkursa "Ko tu zini par Latviju?" atgriešanās sacensība, kur kopvērtējumā vislabākos rezultātus uzrādīja mūsējie - Dobeles Valsts ģimnāzijas komanda "Nacionālie Varoņi". SPIN FM organizētajā sacensībā varēja piedalīties visas komandas, kas piedalījās erudīcijas konkursa pirmajā un otrajā kārtā, taču nenokļuva finālā. Komandām bija jāizveido video par tēmu "Ko tu zini par Spin FM?"

Elīna komentē šo sacensību posmu: "Patiesību sakot vissatraucošākās sajūtas man bija skatoties atgriešanās finālu Spin FM studijā, kur uz jautājumiem atbildēja un cīnījās Jānis. Iespējams tas bija tādēļ, jo bija apziņa, ka šo pārraidi klausās liels skaits cilvēku visā Latvijā un vēlme lepoties, ka "savs" cilvēks komandas vārdā parāda, ko spēj."

Nacionālo Varoņu video konkursam "Ko tu zini par Spin FM?"

 

Pusfināls un fināls atšķirībā no citiem gadiem, kas tas notika Latvijas Kara muzejā, šogad pirmo gadu notika Ogrē, konkursa organizatoru mājvietā. Pusfinālā visas 10 komandas piedalījās orientēšanās skrējienā pa Ogres ielām, un tikai piecas veiksmīgākās iekļuva finālā, starp tām arī mūsējie.

Katrīna stāsta: "Kā jau konkursā, tajā mijās gan pozitīvs satraukums, gan zaudēšanas bēdas. Skriet pa Ogri bija visai nogurdinoši, taču fotogrāfēšanās bija interesants uzdevums. Kā jau Varoņi, mēs ļoti cerējām tikt līdz pašai augšai, taču divreiz 'nocelt' pirmo vietu būtu bez maz vai rupji, tas tā, pa jokam runājot. Bet kopumā bija ļoti interesanta pieredze un konkursā piedalīties ir jautri, jo var iegūt ne tikai materiālas balvas, bet arī pieredzi!"
"Bija prieks un gandarījums par to, ka piecu cilvēku komanda, otro gadu pēc kārtas nav mainījusi sastāvu, nosaukumu, tradīcijas un kopīgu garu. Starp 152 komandām, tiecoties uz finālu un sasniedzot to, kaut vai neizdevās atkārtot pagājušā gada uzvaru "Ko tu zini par Latviju?", tomēr būt par nosacīti 4. labāko komandu Latvijā ir liels gods un bez saviem Nacionālajiem Varoņiem, tas nebūtu izdevies. Protams, nākamgad piedalīsimies atkal!"

 

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā KONKURSI