Sākums Izglītība Projekti Karjeras izglītība
Projekta "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Dobeles Valsts ģimnāzijā 7. martā norisinājās Dabaszinātņu diena Dobeles un Tērvetes novadu skolu 7. un 8. klašu skolēniem. Vienlaikus DVĢ 9. klašu skolēni iesaistījās Karjeras dienas pasākumos Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā, bet 11. un 12. klašu skolēni - Dobeles 1. vidusskolā.

Izzināja profesiju dažādību dabaszinātņu jomā

Atjaunots:

Projekta "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Dobeles Valsts ģimnāzijā 7. martā norisinājās Dabaszinātņu diena Dobeles un Tērvetes novadu skolu 7. un 8. klašu skolēniem. Vienlaikus  DVĢ 9. klašu skolēni iesaistījās Karjeras dienas pasākumos Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā, bet 11. un 12. klašu skolēni -  Dobeles 1. vidusskolā.

Dabaszinātņu dienas pirmajā pusē skolēni iesaistījās dažādu jomu speciālistu vadītās nodarbībās - tehniski radošajās darbnīcās. Vairāk par ķīmiķa profesiju viņi uzzināja darbnīcā "Ķīmiķis un krāsu zinātne". Darbnīcā "OZObot" izglītojamie tika iepazīstināti ar programmētāja profesiju, savukārt darbnīcā "Fiziķis/izgudrotājs - EDISONS"  iejutās zinātnieka - atklājēja un elektriķa lomās. Saistoša bija tikšanās ar Ventspils stikla pūtējiem, kuri gan interesanti stāstīja par stikla īpašībām, gan savā darbnīcā "Stikla zvērnīca" uzskatāmi parādīja, kā top smalkas krāsaina stikla figūriņas. Par savu profesiju specifiku stāstīja Latvijas Dabas muzeja un Ķemeru nacionālā parka speciālisti.

Karjeras dienas ietvaros skolēniem ģimnāzijā bija iespēja tikties arī ar vairāku augstskolu un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem un izjautāt viņus par interesējošām profesijām. Bija pārstāvēta Latvijas Universitāte, Latvijas Universitātes Paula Stradiņa medicīnas koledža, Alberta koledža, Ekonomikas un kultūras augstskola, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA", Latvijas Kultūras akadēmija, Biznesa augstskola "Turība", Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Ventspils augstskola.

Norisinājās arī 7.- 8. klašu skolēnu komandu sacensības. Komandas tika izveidotas pa četriem dalībniekiem, katram pārstāvot savu skolu. Tādējādi skolēni ne tikai pārbaudīja savas zināšanas dabaszinātnēs, bet arī pilnveidoja sadarbības un komunikācijas prasmes. Komandām vajadzēja apmeklēt piecas stacijas, kurās bija jārod iespējami pareizas atbildes uz jautājumiem dabaszinību jomās. Iznākumā vislabākie rezultāti izrādījās komandai "Oranžie", kurā bija iesaistījies arī DVĢ 7.a klases skolēns Emīls Grants.

Pasākuma izskaņā dalībnieki noteikti varēja atzīt, ka diena bijusi piesātināta un vērtīga, jo iegūtas gan jaunas zināšanas, gan apliecinājums savām prasmēm un varēšanai, gan jauni draugi. Paldies par šo iespēju pelnījuši visi, kuri iesaistījās Dabaszinātņu dienas organizēšanā un vadīšanā, - DVĢ direktora vietnieces Aija Jakovļeva un Kristīne Pakule, skolotāja, karjeras konsultante Dzintra Stūre, dabaszinību un matemātikas metodiskās komisijas vadītāja Aiva Rituma un komisijas mācību priekšmetu skolotāji, klašu audzinātāji, kā arī DVĢ 10. klašu skolēni, kuri piedalījās pasākuma dalībnieku reģistrācijā un vadīja konkursu.

Sagatavoja laborante Sarmīte Rone

Autores foto

Uzzinām par iespējām apgūt laboranta profesiju LU Paula Stradiņa medicīnas koledžā.

Darbojamies tehniski radošajās darbnīcās.

Komandu sacensības 7. un 8. klašu skolēniem vadīja DVĢ "desmitie".

Konkurss norisinājās piecās dabaszinību stacijās.

Uzvarētāji – "Oranžie". No labās – ģimnāzijas 7.A klases skolēns Emīls Grants.

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā Karjeras izglītība