Sākums Izglītība Projekti Karjeras izglītība

Devītie iepazina profesijas Skills Latvia 2018

26. aprīlī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un  profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Dobeles Valsts ģimnāzijas 9. klašu 60 izglītojamie kopā ar četriem pedagogiem apmeklēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizēto nacionālo jauno profesionāļu meistarības konkursu  Skills Latvia 2018 Ķīpsalā. Uz pasākumu skolēni devās ar maršruta Dobele- Jelgava – Rīga autobusu.

Ar devīzi "Uzvar darītājs!" nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā Skills Latvia 2018 sacentās 118 dalībnieku no 31 Latvijas profesionālās izglītības iestādes 18 dažādos prasmju konkursos.

Apmeklētāji  varēja vērot konkursa norisi, kopā ar gidiem konkursa darbnīcās iepazīt profesijas, konkursā veicamos uzdevumus, kā arī prasības konkrētās  profesijas apguvei. Līdztekus konkursa norisei izglītības iestādes un uzņēmumi sniedza ieskatu restorānu servisa, inženierkomunikāciju, friziera amatu jomās, ēdienu gatavošanas, grafikas dizaina, viesu uzņemšanas, tērpu izgatavošanas, datortīklu administrēšanas, flīzēšanas, smago spēkratu remonta un apkopes, krāsošanas un dekoratīvās apdares, elektronikas, tērpu dizaina, elektriskās instalācijas, koka dizaina un izstrādājumu ražošanas, skatlogu dizaina un noformēšanas, mobilās robotikas, web lapu dizaina izstrādes nozarēs un vēl citās profesijās un amatu prasmēs. Skolēniem bija iespēja klātienē izmēģināt šīs profesijas. Katrs dalībnieks varēja pārliecināties gan par savu varēšanu precizitātē, šaujot ar pistoli mērķī, gan par fizisko sagatavotību, piedaloties konkursā, kurš vairāk reižu 1 minūtē var veikt roku saliekšanu balstā guļus. Papildus tam apmeklētāji ieguva karjeras plānošanai noderīgu informāciju, tostarp par profesionālās izglītības piedāvātajām iespējām.

Pasākuma laikā darbojās Karjeras kafejnīca, kur izglītojamie  neformālā gaisotnē varēja rast atbildes uz dažādiem karjeras plānošanas jautājumiem, uzzināt vairāk par profesionālās izglītības piedāvātajām iespējām, iesaistīties diskusijās ar  profesionāļiem, dzirdēt iedvesmojošus pieredzes stāstus no atzītiem darba devējiem un audzēkņiem, piedalīties meistarklasē "Jaunieši un darba devēji - gaidas un realitāte", situāciju izspēlē, ātrajā randiņā, iedvesmas stāstos "Kā radīt jaunus produktus un pašam savu nākotnes darbu? No idejas līdz risinājumiem", "Veiksmīga darba intervija" u.c.

Pēc pasākuma apmeklējuma ar kājām devāmies uz Vecrīgu, pārrunājām Ķīpsalā redzēto, diskutējām par karjeras izglītības jautājumiem. Iespēju daudz, galvenais -saprast, kura ir tavējā, un rīkoties! Uzvar darītājs!

Mājās devāmies ar vilcienu Rīga – Dobele, kas skolēniem arī bija piedzīvojums. Brauciens tika apmaksāts no projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 piešķirtā finansējuma.

Sagatavoja karjeras konsultante Dzintra Stūre

Foto no brauciena albuma

Brauciena dalībnieki pie Ķīpsalas izstāžu halles.

Iepazīstam profesijas.

Mājupceļā.

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā Karjeras izglītība