Dobeles Valsts Ģimnāzijas debatētāji piedalās debašu darbnīcās

Dobeles Valsts ģimnāzijas debašu kluba dalībnieki savu izaugsmi neaptur pat brīvdienās. Tā vietā, lai atpūstos pēc Valentīndienas, skolēni piedalās Ozolnieku vidusskolā notiekošajās debašu darbnīcās. Dobeles Valsts ģimnāziju pārstāvēja 5 skolēni – Līva Voitehoviča, Silva Puriņa, Kintija Košinska, Kristīne Borduna un Jānis Gorškovs.

Pasākumu organizē "Iespējamās misijas" skolotāji, Dobeles Valsts ģimnāzijas un Ozolnieku vdusskolas debašu kluba vadītāji Kristaps Auzāns un Edvīns Elferts. Darbnīcās skolēni piedalījās profesionālu pasniedzēju vadītajās nodarbībās, kur padziļināti mācijās par debašu uzbūvi un argumentāciju.

Taču interesantākā dienas daļa sekoja pēc šīm darbnīcām, kad dobelnieki tika iedalīti komandās ar skolēniem no citām Latvijas skolām un sāka gatavot debašu lietas. Jaunieši debatēja par tēmu "Skolās ir/nav jāaizliedz pārvietojamo elektronisko ierīču lietošana".

Īsts pārbaudījums bija pusotras stundas laikā izveidot labu debašu lietu, kuru viņi gatavoja kopā ar pilnīgi svešiem cilvēkiem. Darbā noteikti palīdzēja fakts, ka darbnīcās piedalījās skolēni no tādām debašu tradīcijām bagātām skolām kā Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Iecavas vidusskola, Bauskas Valsts ģimnāzija un citas. Kopīgiem spēkiem katrai komandai izdevās izveidot pārdomātu un loģisku debašu lietu.

Par pasākumu iespaidiem dalās dobelniece Silva Puriņa: "Vislielākais ieguvums bija jauni draugi, ko ieguvu, sadarbojoties ar svešiem cilvēkiem. Tāpat pāris stundu laikā ieguvu ļoti labu pieredzi un ievērojami uzlaboju savas debašu prasmes."

Lielu prieku par noorganizēto pasākumu izsaka viens no tā organizētājiem, Dobeles Valsts ģimnāzijas skolotājs Kristaps Auzāns: "Pirms sākām domāt par pasākuma rīkošanu, bija bažas, vai mūs, jaunus skolotājus, uztvers nopietni. Piestrādājām, plānojot darbnīcu saturu un prezentācijas, kas piesaistīja citu skolu uzmanību. Manuprāt, ap 30 motivēti skolēni, kuri ir gatavi debatēm ziedot savu sestdienu - tas ir daudz. Debašu darbnīcu mērķi bija trenēt sadarbošanās un argumentācijas prasmes. Abi šie mērķi tika izpildīti ar uzviju."

Pēc veiksmīgas pasākuma norises viens no tās organizatoriem atzīst, nākamajā debašu sezonā ko līdzīgu labprāt organizētu arī Dobelē. Te ir piemēroti apstākļi, lai uzņemtu citu skolu labākos debatētājus un tādā veidā paaugstinātu debašu līmeni pilsētā.

Sagatavoja Kristaps Auzāns

Vairāk bilžu šeit ->

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā KONKURSI