Divpadsmitie piedalās Meža dienās

Trešdien,  20.aprīlī, 12.A1 un 12.A2 klase devās uz Zebrenes apkārtnes mežu, lai padarītu labu, zaļu darbu – stādītu eglītes. 12.A1 klasei  kā pieredzējušiem stādītājiem tā bija jau trešā reize, bet 12.A2 šādā avantūrā iesistījās pirmo reizi.  Mežsargs visiem  pacietīgi atgādināja labas un kvalitatīvas stādīšanas pamatnosacījumus, kā arī uzmanīgi pieskatīja, lai egļītes tiktu stādīti pietiekamā attālumā un rūpīgi.

 

 

 

Pēc mežsarga noteikumiem uz 1ha būtu jābūt 2200 eglītēm. Mums bija jāapstāda mazliet mazāk par 1ha, tomēr tās dienas moto bija nevis kvantitāte, bet kvalitāte. Turklāt kvalitatīvu darbu panākt bija diezgan grūti. Māte Daba mūs ar labvēlīgiem laikapstākļiem nelutināja. Pūta stiprs vējš,  ik pa brīdim smidzināja. Arī izcirtuma augsne bija grūti apstādāma, mitra pēc nesenām lietusgāzēm un pilna ar sakritušiem kokiem. Protams, bija pāris neveiksmes, tomēr kļūdas tika izlabotas, lai dienas beigās apstādītais izcirtums būtu lepošanās vērts.

 

 

 

 

Darba noslēgumā  ēdām desiņas pie ugunskura, dzērām siltu tēju . Izrādās, arī desiņu cepšana var būt diezgan sarežģīta, tāpēc šis uzdevums  tika uzticēts tiem, kuru desiņas neattapās starp ugunskura pelniem. Izpelnījāmies arī mazas piemiņas balviņas, kas atgādinās par labo darbu.

 

 

 

 

Braucot mājās, visi bija izmirkuši, noguruši un mazliet nosaluši, tomēr lepni par paveikto darbu. Liels paldies jāsaka mežsargam Gundaram Freimanim, kurš jau vairākus gadus uztic mums stādīt mežus, un skolotājām Rutai Veidemanei un Tatjanai Savickai, kuras nemitīgi mudināja strādāt čakli un nepadoties aukstajam laikam.

 

 

Informāciju sagatavoja Sintija Strakša, 12.A1 klases skolniece

 

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā CITAS AKTIVITĀTES