DAS GROβE BLACKOUT

Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēni piedalījās projektā "Das Groβe Blackout", kurš norisinājās Vācijā, Mercedes Benz centrālē Sindelfingenas pilsētā no 1.-10.novembrim.

Septiņi vācu valodas skolotājas Dinas Grīnfeldes ieteiktie 12.klašu skolēni: Sintija Strakša, Airisa Paula Ansone, Kellija Bluzmane, Atis Legzdiņš, Edmunds Sardiko projekta kopējās mājaslapas veidotāja  Elvisa Katrīna Lambrekse aktīvi piedalījās gan sagatavošanās darbos, kas aizsākās jau augusta beigās, gan projekta teatrālajās aktivitātēs klātienē.

Projekta mērķis bija likt skolēniem aizdomāties par tematu – kā būtu, ja kādu dienu beigtos elektrība, nebūtu vairs ne moderno tehnoloģiju, ne televizora, būtu pārtrūkuši visi komunikāciju sakari un nedarbotos tik ērtā sadzīves tehnika.

Projekta izdevumus pilnībā apmaksāja Erasmus+ fonds, Sindelfingenas pašvaldība un ISPAS (Starpkultūru sadarbības veicināšanas organizācija).

Skolēni 10 ļoti intensīvās un piesātinātās dienās mācījās ne tikai improvizēt, parādīt un tieši otrādi-kontrolēt savas emocijas, bet arī praktiski lietot vācu un angļu valodu, jo bija jādzīvo ģimenēs un jākomunicē ar cilvēkiem, bet arī izgatavot dekorācijas gandrīz no nekā, noorganizēt kulināro kultūras vakaru, kad katra valsts iepazīstināja ar sevi un savu skolu. Dobeles Valsts ģimnāzijas audzēkņus intervēja arī trīs lieli Bādenes Virtembergas laikraksti, kur žurnālisti bija atzinīgi novērtējuši gan jauniešu teicamās angļu valodas zināšanas, gan pieklājīgo izskatu un labās manieres: "…uzreiz redzams, ka šie ir jaunieši no pārtikušām akadēmiķu ģimenēm, kuri gatavojas absolvēt elitāru ģimnāziju" (autores tulkojums no citāta "Stuttgarter  Zeitung, 7.11.2015.)

Viens no lielākajiem, sirsnīgākajiem un paliekošākajiem ieguvumiem projekta aktivitātēs nenoliedzami bija jaunu, draudzīgu attiecību rašanās, jo visu laiku darbojāmies kopā ar skolēniem no Francijas, Polijas, Ungārijas, Anglijas un Vācijā dzīvojošajiem bēgļu jauniešiem, kuriem šis projekts bija ļoti liels izaicinājums, jo viņi pirmo reizi saskārās ar drāmas metodēm.

Īpašu paldies es vēlētos pateikt minēto skolēnu vecākiem, jo man nevienu reizi par viņiem nebija jākaunas, man nevienu reizi nenācās viņos vilties, bet gan kopā ar viņiem piedzīvot un vēlreiz pārliecināties par to, cik mūsu jaunieši ir uzticami, atklāti, radoši, droši un talantīgi, īpaši KPTT puiši bija piedziedājuši visu Vāciju, no ceļojuma sākuma metro stacijā, līdz pat noslēguma izrādei īstā teātrī ar īstiem skatītājiem.

Cienījamie vecāki, es patiesi lepojos ar Jūsu bērniem! Paldies, ka uzticējāt man savas atvases. Mūsu kontakti ar projekta dalībniekiem nebūt nav pārtrūkuši un, ja visi projekta iniciatori Vācijā būs pie labas veselības, piedalīsimies līdzīgās aktivitātēs arī nākamgad.

Ļausim Jums arī drusku ielūkoties mūsu piedzīvojumos:

http://www.slideshare.net/kristinepakule1/blackout-veckiem-2015

Dobeles Valsts ģimnāzijas dir.vietn.,

Vācu un angļu valodas skolotāja

Kristīne Pakule

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā CITAS AKTIVITĀTES