11.A1 klases skolēni programmas "Skolas soma" ietvaros šajā mācību gadā devās divos izzinoši daudzveidīgos un bagātinošos braucienos.

Ekskursijās ar "Skolas somas" atbalstu

Atjaunots:

11.A1 klases skolēni programmas "Skolas soma" ietvaros šajā mācību gadā devās divos izzinoši daudzveidīgos un bagātinošos braucienos. Par tiem pastāstīja klases audzinātāja, sociālā pedagoģe Iveta Meija, uzsverot, ka šādas ekskursijas, kuru izdevumus sedz "Skolas soma", paver jauniešiem lielisku iespēju pārliecināties par mācību priekšmetos iegūto zināšanu pielietojumu un nozīmi reālās dzīves jomās.

Decembra sākumā skolēni devās uz Jelgavas pusi, kur apmeklēja slimnīcas "Ģintermuiža" vēstures muzeju, ražotni "Pupuchi" un Ādolfa Alunāna memoriālo muzeju. Skolotāja atzina - jaunieši līdz tam par šīm vietām nebija zinājuši. Lielu iespaidu radīja "Ģintermuižas" muzejs, kurā apskatāmas arī slimo cilvēku radītās gleznas, kā arī uzskatāmi tika gūta izpratne par atkarību postošo ietekmi uz šo ļaužu likteņiem.

"Pupuchu" ražotnē, kur no cūku pupām ražo kraukšķus, jauniešiem bija iespēja izmēģināt prasmes pupu pārstrādes procesā. Līdz ar to skolēni, praktiski darbojoties, pārliecinājās par savām zināšanām ķīmijā, fizikā, matemātikā, bioloģijā, vienlaikus apjaušot, cik daudz roku darba ir ceļā līdz gatavam produktam, kas tāpēc nav lēts.

Pēc Ādolfa Alunāna muzeja pmeklējuma skolēni atzina - nav varējuši iedomāties, ka muzejā ir tik interesanti. Par to Iveta Meija saka paldies gidei, kuras stāstījums liecināja par īstu degsmi savā darbā. - Uzzinājām ne tikai par pašu Alunānu, bet visas viņa dzimtas vēsturi un dzimtas nozīmi personības veidošanā. Vēlāk autobusā pārrunājām, cik spēcīgs ir cilvēks, ja viņam ir spēcīga ģimene, dzimtas sakņu apzināšanās, - sacīja skolotāja.

9. maijā ekskursijā brauca 11.A1 un 11.BK klase ar audzinātājām Ivetu Meiju un Gundu Akermani. Tika apmeklēts Rīgas HES, Daugavas muzejs, Salaspils memoriāls un SIA "Getliņi EKO".

- Vislielāko iespaidu uz skolēniem atstāja Salaspils memoriāls, - atzina Iveta Meija. - Gide mums stāstīja ļoti emocionāli, kodolīgi, lika ieklausīties, ieskatīties. Tas bija ļoti iespaidīgi.  Jauniešiem ļoti patika arī Getliņos, kur bija iespēja vērot lielisku prezentāciju par uzņēmuma vēsturi un attīstību. Ļoti izzinošs bija Daugavas muzeja apmeklējums, kur atklājām, cik ļoti daudz  māju upes krastos ir iznīcinātas, ceļot elektrostacijas. Šo māju vārdi iemūžināti piemiņas akmeņos muzejā. Tur skolēniem bija arī neliela interaktīvā orientēšanās, pēc aplikācijas telefonā meklējot muzeja objektus - Doles ozolu, Vairas Vīķes-Freibergas stādīto liepu, dolomīta atsegumus Daugavas krastā, vēl citus.

Brauciena noslēgumā skolēni atzinuši, ka līdz ar jaunām zināšanām par apmeklētajām vietām iegūts arī priekšstats par to, kā jāveido prezentācija, lai tā būtu saistoša.

-       Šādi braucieni ir iespējami, pateicoties "Skolas somai", jo vislielākie ir transporta izdevumi, - sacīja Iveta Meija. – Latvijā ir daudz uzņēmumu, kuri piedāvā izzinošas nodarbības bez maksas vai par simbolisku samaksu. Tādējādi izpaužas mūsu, skolotāju, radošums, ka tādus atrodam un spējam iekļauties "Skolas somas" finansējumā. Paldies "Skolas somai" par finansiālo atbalstu un visiem uzņēmumiem,  apskates vietām un pārējiem objektiem, kuri uzņem skolēnus par brīvu.

Sagatavoja laborante Sarmīte Rone

Foto no braucienu albuma

Ražotnē "Pupuchi" skolēni darbojās praktiski.

Pie Rīgas HES

Daugavas muzejā

Salaspils memoriāls raisīja dziļas emocijas.

Daudz uzzinājām SIA "Getliņi EKO".

 

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā Skolas soma