Arī Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēni aktīvi izmanto iespēju programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros iegūt jaunas zināšanas un pieredzi, apmeklējot dažādus izzinošus pasākumus, kultūras, vēstures un uzņēmējdarbības objektus.

Ar "Latvijas skolas somas" atbalstu

Arī Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēni aktīvi izmanto iespēju programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros iegūt jaunas zināšanas un pieredzi, apmeklējot dažādus izzinošus pasākumus, kultūras, vēstures un uzņēmējdarbības objektus. Šādas mācību ekskursijas savu klašu audzinātāju vadībā ir jau izmantojušas 9.A, 9.B, 10.A1, 10.A2, 10.BK,  11.A1, 11.A2, 11.BK, 12.A1, 12A2, 12.BK klases.

"Latvijas skolas soma" ir valsts finansēta atbalsta programma, lai visiem 1. – 12. klašu skolēniem būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet gūtu pieredzi. Tā ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Informē 11.A2 klases skolniece Līva Veidemane:

"Mēs, 11.A2 un 10.A1 klase, 22.novembrī, pateicoties projektam ''Skolas soma'', devāmies ekskursijā uz Bauskas pili. Tajā mūs iepazīstināja ar 16.gadsimta pils iedzīvotāju tērpiem, kā arī apguvām tā laika dejas. Ekskursijas laikā guvām pozitīvas emocijas, atklājām, cik mūsu prinči un princeses ir prasmīgi dejotāji. 10.A1 klases skolēni iejutās galma dāmu un kungu lomās, pielaikojot un izzinot tā laika apģērbu, savukārt 11.A2 klasei bija iespēja gūt priekštatu par seno laiku dejām."

Skolotājas Jolantas Šakneres foto

Tiek pielaikots galma dāmas tērps.

Tūlīt mēģināsim senlaiku dejas soļus.

Ekskursijas noslēgumā kopā ar Bauskas pilsdāmu.

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā Skolas soma