DVĢ

DOBELES VALSTS ĢIMNĀZIJA

Jauno Biologu skolas konkurss

LU Bioloģijas fakultāte 4 reizes gadā rīko Jauno Biologu skolas konkursu, kurā var piedalīties jebkurš, kuram ir interese par bioloģiju un spēks piecelties sestdienas rītā agrāk nekā parasti. 20.februārī notika 2. konkursa kārta, tēma - "Anatomija un fizioloģija", kurā piedalījās 4 mūsu skolas skolnieces.

Atšķirībā no pirmās kārtas, kas notika pagājušajā semestrī, 2.kārta šķita vieglāka un iebiedēto dalībnieku dēļ skaits bija mazāks. Konkurss notiek auditoriju zālē, kur uz projektora parādās jautājumi. Dalībniekiem pareizā atbilde jāraksta uz lapiņām, kuras ievāc un vērtē Bioloģijas fakultātes studenti. Pusdienlaikā cienā ar kēksu un tēju, un pēc smagā darba ir lekcija par konkursā apskatāmo tēmu.

Šoreiz dalībnieki tika sadalīti grupās, pēc tam pāros. Pēc testa daļas pāriem bija praktiskais darbs, kur mācījāmies mērīt asinsspiedienu un tauku pakāpi. Vēl arī veidojām cilvēku orgānu sistēmu modeļus no plastilīna. Bioloģijas fakultātes studenti ir ar rozīnīti un laipni pret visiem konkursa dalībniekiem.

Šajā konkursa kārtā no mūsu skolas veicās Annijai Deičmanei, kas ieguva 2.vietu 11.klašu grupā.

Fotogalerija Jauno Biologu skolas Flickr vietnē.

 

Informāciju sagatavoja Annija Deičmane

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

Jaunumi sadaļā Konkursi