DVĢ

DOBELES VALSTS ĢIMNĀZIJA

Rainim un Aspazijai veltītais pasākums Ogrē

Trešdien, 11. martā, pieci 11.a1 klases skolēni – Elvisa Lambrekse, Zintis Vaidzirdis, Sintija Strakša, Sanija Bizauska un Edmunds Sardiko – kopā ar skolotāju Rutu Veidemani devās ciemos uz Ogres Valsts ģimnāziju, lai piedalītos konkursā, veltītā Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai. Turpceļā spīdēja spoža saule, un radās sajūta, ka Rainis noskatās no debesīm.

Tikām uzņemti ļoti patīkami, mūs sagaidīja OVĢ skolnieces, kas uzņēmās gidu lomu, lai mēs plašajā skolā neapmaldītos. Tikām cienāti ar siltu tēju un uzkodām, pirms sākās komandu priekšnesumi. Katra komanda bija centusies -  bija gan videoklipi, gan mūzika, gan dzejas lasījumi, gan mūsdienu jauniešu domas, lai rastu atbildi uz jautājumu, kas ir Aspazija un  kas ir Rainis.

Skolēni tika sadalīti jauktās komandās, kurām par nosaukumiem tika piešķirti populāru dzejoļu nosaukumi. Konkurss sastāvēja no trīs daļām: dzejoļa pantu sakārtošana pareizā secībā, viktorīna un mazs uzvedums.

Visinteresantāk bija gatavoties teātra uzvedumam, kur katrai komandai bija jāiestudē mazs fragments no Aspazijas lugas "Sidraba šķidrauts". Bija jāpagatavo interesanti skatuves tēli un jāspēj sadarboties ar komandas biedriem. Mūsu Zintis tika atzīts par labāko aktieri, lai gan arī pārējie darbojās godam.

Diena tika pavadīta jaukā gaisotnē, tika sastapti jauni cilveki, un žūrija atzina, ka Zintim Vaidzirdim varētu būtu apslēpts aktierspēles talants. Atpakaļceļš tika pavadīts, kopīgi minot atjautības uzdevumus. Un, lai gan pa dienas vidu laiks bija mazliet apmācies, mājup mūs atkal pavadīja silta pavasara saule.

Foto var aplūkot DVĢ fotogalerijā:

Informāciju sagatavoja Sintija Strakša, Dobeles Valsts ģimnāzijas 11.a1 klases skolniece

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

Jaunumi sadaļā Konkursi