DVĢ

DOBELES VALSTS ĢIMNĀZIJA

Aerofīlija Cēsīs

20. februārī četri  11.A1 klases skolēni –Sintija Strakša, Annija Deičmane, Atis Legzdiņš un Elvisa Lambrekse – un skolotāja Sarmīte Dude ar komandas nosaukumu" Violetie" devās uz Cēsu Valsts ģimnāziju, dabaszinātņu konkursu 'Aerofīlija'. Mājas darbā bija jāizveido sveiciens pārējām ģimnāziju komandām, tāpēc violetie Dobeles ceriņi bija mūsu simbols.

Agri izbraucām no Dobeles un pusvienpadsmitos ieradāmies CVĢ, kur mūs sagaidīja ar brokastīm. Izlozējot numuriņu, tikām sadalīti komandās, kas bija pārsteigums, jo visi bija domājuši, ka ar citām ģimnāzijām būs jasacenšas, nevis jāprot sadarboties, jo vērtēja nevis skolu komandas, bet jaunizveidotās pāru komandas. Uzdevumi bija interesanti un asprātīgi, dažreiz pat prasot zināšanas, ko nemāca skolā. Kā, piemēram, bioloģijas darbnīcā bija jāizveido bite no kinderolas, tā lai kukainis pēc iespējas skaļāk dūktu. Fizikas darbnīca bija jāprēķina gaisa masas, bet matemātikā jāpielieto loģikas prasmes.

Pēc visām darbnīcām  baudījām gāzu ķīmisko eksperimentu priekšnesumu. Varējām pat nogaršot saldējumu, kas tika veidots pusotras minūtes laikā, un sasaldētu putukrējumu, kas lika dūmiem nākt pa degunu. Mmm, garšīgā ķīmija! Pēc eksperimentiem katra  komanda uzstājās ar savu novēlējumu citiem. Priekšnesumi bija dažādi – ar humoru, dziesmām, īsfilmām, dzejoļiem vai vienkārši sirsnīgiem vēlējumiem.

Dāvanas saņēma visi un, iedzēruši šampānieti...(Mežezeru) un mazliet aplējušies, priecīgi devāmies mājup.

Bildes no pasākuma šeit:

Informāciju sagatavoja Annija Deičmane

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

Jaunumi sadaļā Konkursi