Draudzīgā Aicinājuma apbalvojumi

Latvijas skolās 1935. gadā tika iedibināta akcija "Draudzīgais aicinājums". Tās laikā katrs var atcerēties savu kādreizējo skolu un dāvināt grāmatas, mākslas priekšmetus, ziedot līdzekļus skolu fondiem. "Draudzīgo aicinājumu" uzsācis bijušais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kurš savā vārdadienā uzdāvinājis bērnības skolai grāmatas un lūdzis, lai arī citi atceras savas skolas.
Kopš 1994. gadā šī tradīcija ir atjaunota.
Draudzīgā aicinājuma ideju popularizē Draudzīgā aicinājuma fonds. 1997. gadā pieņemts nolikums par Draudzīgā aicinājuma medaļas un diploma piešķiršanu cilvēkiem, kuri popularizējuši un atbalstījuši Draudzīgā aicinājuma idejas un Latvijas vārdu pasaulē. "Draudzīgais aicinājums" ir nacionāla ideja, un nez vai ir vēl kāda tauta, kas var lepoties ar ko līdzīgu.
2012.gadā Draudzīgā Aicinājuma fonds ir apbalvojis ar medaļu un Goda diplomu nominācijā Absolvents – Dobeles Valsts ģimnāzijas absolventu Jēkabu Narvaišu – par izciliem sasniegumiem starptautiskajā dabas zinību olimpiādē, 2009.gadā izcīnot bronzas medaļu; Dobeles Valsts ģimnāzijas absolventu Kārli Seņko – par izciliem sasniegumiem starptautiskajā dabas zinību olimpiādē, 2009.gadā izcīnot bronzas medaļu un 2011.gadā starptautiskajā fizikas olimpiādē gūstot atzinību.
Nominācijā Skolotājs apbalvojumu saņems – Dobeles Valsts ģimnāzijas fizikas skolotāju Pēteri Puķīti par skolēnu sagatavošanu augstiem sasniegumiem mācībās.
Apbalvojumu pasniegšana notiks Draudzīgā Aicinājuma dienā 2012.gada 27.janvārī plkst.16.00 Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā.
Direktore

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā CITAS AKTIVITĀTES