DVĢ

DOBELES VALSTS ĢIMNĀZIJA

Sākums Sasniegumi Olimpiādes Vācu valodas olimpiāde

Iepriecina sasniegumi vācu valodā

8. klases skolēni piedalījās vācu valodas 48. olimpiādes 3. posmā Zemgales reģionā, kurā savas zināšanas apliecināja labākie valodas zinātāji no Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Rundāles, Ozolnieku, Iecavas, Tukuma novada.

Ģimnāzijas vācu valodas skolotāja Dina Grīnfelde pastāstīja, ka šāda olimpiāde 8. klasēm notiek katru gadu. Šogad Dobeles novadu pārstāvēja četras skolnieces – trīs no ģimnāzijas, viena – no Dobeles 1. vidusskolas.

-          Rezultāti mūsu 8.A klases meitenēm ir ļoti labi: Anna Monta Rudmieze ieguva trešo vietu Zemgales reģionā, Violeta Kobjakova un Liene Estere Volodka saņēma atzinību. Starpnovadu olimpiādē dalībnieki veica rakstisku uzdevumu, savukārt reģiona posmā skolēniem bija jārunā par pieciem dažādiem tematiem, kas bija iepriekš jāsagatavo, - par ģimeni, skolu, draugiem, klasi, brīvo laiku, pienākumiem mājās. Šādus tematus klases stundās nerunājam. Tas ir papildus, ārpusstundu darbs.Turklāt pēc norunātā teksta bija jāprot atbildēt uz jautājumiem. Meitenes tiešām ļoti centīgi mācījās, gatavojās papildus, un darbs attaisnojās.

Dina Grīnfelde bilda, ka 8. klasēm valsts olimpiādes vācu valodā nav. Tāda notiek vidusskolēniem, un arī šajās klasēs ģimnāzistiem ir labi sasniegumi. Īpašs gandarījums skolotājai ir par 10.BK klases skolnieku Fabianu Kapustjonoku, kuram ir ļoti labas zināšanas vācu valodā, tāpēc puisis regulāri piedalās šajās olimpiādēs un arī šogad Zemgales novada olimpiādē ieguva 1. vietu.

Sagatavoja laborante Sarmīte Šmite

Dinas Grīnfeldes foto

Zemgales reģiona olimpiādes veiksminieces: ģimnāzijas skolnieces Anna Monta Rudmieze (no labās), Violeta Kobjakova,  Liene Estere Volodka un Dobeles 1. vidusskolas skolniece Patrīcija Delāta.

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

Jaunumi sadaļā Vācu valodas olimpiāde