DVĢ

DOBELES VALSTS ĢIMNĀZIJA

Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēni piedalās Latgales reģiona 1. atklātajā valodu olimpiādē

15. decembrī trīs mūsu ģimnāzisti atsaucās Preiļu Valsts ģimnāzijas aicinājumam, pārbaudīt un apliecināt savas zināšanas un prasmes valodu jomā. Izglītojamie veica uzdevumus valsts valodā un 2 svešvalodās pēc izvēles. Katras valodas uzdevumu veikšanai bija paredzētas 40 minūtes. Svešvalodas leksiski – gramatiski un lasīšanas prasmes uzdevumi, latviešu valodā – ortogrāfijas, interpunkcijas un valodas kultūras jautājumi.

Olimpiādē piedalījās vairāk kā 120 skolēnu no 44 skolām. Fabians Kapustjonoks (10.K) ieguva 3.vietu, Evija Dombrovska (12.A1) atzinību un Alise Štāle (11.K) pateicību par piedalīšanos. Paldies jauniešiem par uzdrīkstēšanos un labajiem rezultātiem.

Uzdevumi bija atbilstoši olimpiādes līmenim, bet grūtības sagādāja tas, ka bija jākoncentrējas visām valodām pēc kārtas bez pārtraukuma. Tas prasīja lielu koncentrēšanās spēju un mūsu skolēni nenožēlo, ka varēja pārbaudīt savas zināšanas,  iepazīties ar Preiļu Valsts ģimnāziju un izbaudīt četru stundu garo ziemīgo braucienu cauri visai Latvijai uz Latgali.

Informāciju sagatavoja Dobeles Valsts ģimnāzijas Svešvalodu MK vadītāja Dina Grīnfelde

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

Jaunumi sadaļā Olimpiādes