Signes pirmā izstāde bija savā skolā

Februāra pirmā diena bija pēdējā, kad Dobeles Valsts ģimnāzijas zālē varēja apskatīt skolas 2004. gada absolventes Signes Čerpinskas, tagad – jaunās mākslinieces SIGNES KUKARES gleznu izstādi.

Īsi pirms izstādes slēgšanas sarunā ar ģimnāzijas direktori Inesi Didži gleznu autore atklāja, ka ir ļoti gandarīta un pateicīga par šādu iespēju – savu darbu pirmo personālizstādi parādīt tieši savā skolā. Inese Didže savukārt bilda, ka šī iecere īstenota, ģimnāzijā uzsākot Latvijas simtgadei veltīto pasākumu ciklu "Mēs – savējiem".

Par savu radošo darbību Signe sacīja, ka pēc Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes absolvēšanas pievērsusies radošām izpausmēm, strādājot ar polimērmālu, arī citās tehnikās. Gleznot sākusi salīdzinoši nesen – 2015. gadā.  Darbi top galvenokārt eļļas un akrila tehnikā, un mākslinieces galvenais iedvesmas avots ir daba, īpaši -  ūdens, dzīvnieki. Signes gleznām raksturīgs grafisks smalkums, skaidras līnijas, izteiksmīgas, košas krāsas. Autore atzīst, ka viņas stilu veidojušas arī viņas pirmās skolotājas vizuālajā mākslā – māksliniece Aiva Vismane Dobeles mākslas skolā un pedagoģe Aina Hoiere Krimūnu pamatskolā.

Tagad Signes Kukares 20 gleznu ekspozīcija ir apskatāma Šķibes pamatskolā, kur viņa ir sākumskolas skolotāja, līdztekus strādājot par pedagoģi Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolā.

Sagatavoja informātikas laborante Sarmīte Šmite

Autores foto

Signe Kukare pie vienas no savām pirmajām gleznām "Saulriets", kam iedvesmu radījis Tērvetes Gulbju ezers.

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

ZIŅAS sadaļā CITAS AKTIVITĀTES