Tik ļoti gribas atkal visiem kopā darboties klātienē! Attēlā - septītklasnieku "iesvētības" pagājušā gada rudenī

Kā drošāk sagaidīt mācību gada sākumu?

Covid 19 infekcijas bažu ēnā tuvojas jaunais mācību gads, kuru ceram uzsākt un pavadīt klātienē. Lai tas tā notiktu, aicinu ikvienu jaunieti un viņa ģimeni apsvērt vakcinācijas iespēju, ja tas līdz šim nav izdarīts. Šobrīd nav nekā labāka, kā vakcinācija saslimstības ierobežošanai. Ikdienas dati liecina, ka kārtējais saslimšanas vilnis ir sācies.

Informācija par Covid - 19 skatāma Valsts kancelejas informatīvajā mājaslapā https://covid19.gov.lv/index.php/vakcina, kā arī aktuālo informāciju iespējams lasīt atbildīgo iestāžu mājaslapās.

Šobrīd vakcinēties ir iespēja ikvienam, kas to vēlas. Iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku:

iedzīvotājiem jāpiereģistrējas vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989;

vakcinācijas pakalpojums lielveikalos un gadatirgos pieejams gan ar pierakstu, gan bez tā.

Uzsākta 12-17 gadus vecu jauniešu vakcinācija ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty;

Uzsākta 12-17 gadus vecu jauniešu vakcinācija ar Spikevax (Moderna) vakcīnām: atbilstoši Pacientu tiesību likuma 13. pantam nepilngadīgiem pacientiem no 14 gadu vecuma ārstniecība ir pieļaujama, ja saņemta viņu piekrišana, līdz ar to pusaudži no 14 gadu vecuma paši var pieņemt lēmumu vakcinēties un nav nepieciešama vecāku vai aizbildņu atļauja vakcīnas saņemšanai.

Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija izstrādā drošības protokolus par masku valkāšanu, testēšanu, vēdināšanu utml., roku higiēnu, izglītības iestādēm un tie būs saistoši jaunajā mācību gadā.

Inese Didže,

Direktore

Lasīt vēl:

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu