9.A klase ZZ Čempionāta klašu dienā

ZZ Čempionāta klašu dienas veicināja saliedēšanos un sadarbību

Piektdien, 25.septembrī, Dobeles Valsts ģimnāzijas 9.A klase devās piedalīties ZZ Čempionāta klašu dienā, kas norisinājās ZS Valmoniras, Olainē.

Tā kā pavasarī ZZ Čempionāts tika atcelts, kā alternatīva tika izdomātas ZZ Čempionāta klašu dienas. Izpildot trīs atlases uzdevumus attālināti, 396 pieteikušos klašu konkurencē  iespēja piedalīties bija 40 kolektīviem. ZZČ klašu dienas tika sadalītas pa reģioniem un notika mazākā klašu sastāvā, proti, vienā klašu dienā varēja piedalīties trīs klases.

Iesildīšanās uzdevums bija orientēšanās, kur katrai klasei bija jāsadalās grupiņās un stundas laikā jāizpilda katrā punktā uzdevumi planšetē. Ja visu izdarīji noteiktajā laikā, tiki pie pusdienām. Pēc pusdienu pauzes vadītāji mums parādīja lādi, kas bija aizslēgta ar sešām atslēgām. Katrai atslēgai bija četrciparu kods. Lai lādi dienas beigās atvērtu un iegūtu balvas, katrai klasei bija jānoskaidro divi kodi. Divus ciparus no koda varēja uzzināt, izpildot pareizi uzdevumu, kas norisinājās vienu stundu. Lai uzzinātu abus kodus, bija jāizpilda četri uzdevumi. Tas nozīmē, ka mūsu mērķis nebija tikai paveikt ideāli uzdevumus, bet gan cerēt, ka to izdarīs arī citas klases, jo lādi nevarēs atvērt, ja visi kodi nebūs iegūti.

ZZČ klašu dienas mērķis bija panākt, lai klase saliedējas un saprot, kas kuram ir stiprā puse, kā arī uzklausīt idejas un kopīgi pieņemt lēmumu, kura tad būs vispiemērotākā. Uzdevumi tiešām tika veidoti, lai iemācītu, kā klasei jārīkojas dažādās situācijās. Vienā uzdevumā mūs sadalīja mazākās grupiņās, bet, lai uzdevumu vispār būtu iespējams izpildīt, katrai sadalītajai komandiņai bija jāpalīdz arī citām. Šis uzdevums mums lika saprast, ka ne vienmēr, kad mūs sadala mazākās grupās, ir jākoncentrējas tikai uz savu komandu, bet gan jāatceras, ka mēs tāpat esam viena klase un ir savstarpēji jāpalīdz. Daži arī pārvarēja savas bailes, jo bija uzdevums, kur pārim jākāpj augstu stabā, ko turēja ar virvēm citi klases biedri, kas nebija nemaz tik viegli, jo pašā staba augšā pārim bija jāturas vienam pie otra un, iztaisnojot rokas, jāatliecas atpakaļ. Tajā pašā uzdevumā bija citam pārim jākāpj uz pufu blokiem, kamēr pārējie klases biedri tos lika augstāk. Kopumā bija jāuzkāpj 13 bloku augstumā. Šis bija uzdevums, kur vajadzēja paļauties vienam uz otru, kā arī atbalstīt un uzmundrināt. Bija vēl daudz un dažādi uzdevumi, kas noderēs dzīvē, kā piemēram, virvju mezglu siešana, ūdens izfiltrēšana, nojumes celšana no plēves, kā arī komunikācija caur rācijām.

Atskatoties uz piektdienu, tiešām varējām atzīt, ka mūsu klase saliedējās un mainījās. Pašiem ir liels pārsteigums, ka viena diena var izmainīt tik daudz lietu un iemaņu. Manuprāt, ja mēs paši redzam progresu, tad tas nozīmē, ka ZZ Čempionāta klašu dienas mērķis ir izpildīts. Mēs, protams, turpināsim strādāt pie savas klases iemaņām, saliedētības un komunikācijas savā starpā, ka arī paliksim tikpat aktīvi un radoši kā līdz šim.

Rēzija Marta Spudas, 9.A klases skolniece

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu