Vēsturisks foto - Kristers Rikuns, klases audzinātāja Ilze Ose un Valsts prezidents Egils Levits
  • Latvijas skolu "gudrinieki" sarunā ar Valsts prezidentu
  • Oriģināla dāvana no Valsts prezidenta - krūzīte ar humoru

Vizītē pie Valsts prezidenta

18.septembrī man kā vienam no TV erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks’’ pagājušās sezonas uzvarētājiem bija iespēja doties uz Rīgu, lai klātienē tiktos ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu.

 Pirms vizītes gan bija neliels uztraukums, bet, kamēr nonācu Rīgas pilī, stress pierima. Kad ieradāmies, mūs laipni sagaidīja raidījuma producente, kura ieveda Prezidenta pilī. Vispirms visiem bija jāiziet drošības pārbaudes. Mums izmērīja temperatūru un lika iziet caur drošības vārtiem, lai pārbaudītu, vai neesam ienesuši ko neatļautu.

Vēlāk satikām arī ‘’Gudrs, vēl gudrāks’’ filmēšanas komandu. Tālāk devāmies uz pils Balto zāli, kurā notika tikšanās ar Valsts prezidentu. Pirms prezidenta ierašanās mums pajautāja, kādus jautājumus mēs gribētu viņam uzdot. Tie jaunieši, kuri bija sagatavojušies, vizītes laikā savus jautājumus varēja pajautāt.

 Pēc dažām minūtēm ieradās Valsts prezidents Egils Levits, un mēs viņu priecīgi sagaidījām. Prezidents uzrunāja klātesošos un atbildēja uz sagatavotajiem jautājumiem. Tie bija gan par politisku un kultūru, gan nepolitiskām tēmām, piemēram, prezidenta hobijiem, skolas laiku. Sarunas noslēgumā prezidents nofotogrāfējās ar katru dalībnieku un skolotāju, un katram “gudriniekam” pasniedza nelielu dāvanu – krūzīti ar savu karikatūru. Vizītes laikā mūs visu laiku filmēja un fotogrāfēja.  

Kad Valsts prezidents devās prom, mēs kopā ar gidi devāmies ekskursijā pa pili. Apskatījām visas svarīgākās pils telpas un uzzinājām daudz interesanta par to vēsturi. Pils telpās bija liels greznums, un mūsu tikšanās notika greznākajā no telpām – Baltajā zālē.

Atmiņā palikusi Ģerboņu zāle, jo tajā uz griestiem ir attēloti visu Latvijas pilsētu, , arī Dobeles, ģerboņi. Svētku zāle ir vislielākā telpa ar greznām lustrām.

Ekskursijas noslēgumā mums bija unikāla iespēja aplūkot arī prezidenta kabinetu, jo prezidents bija devies vizītē ārpus pils. Diemžēl tikai no attāluma, jo iekšā iet tajā bija aizliegts.

Esmu priecīgs un gandarīts, ka man bija iespēja tikties ar Valsts prezidentu. Šo tikšanos es atcerēšos vēl ilgi, prezidents man atmiņā paliks kā cilvēks, apveltīts ar gudrību, erudīciju, inteliģenci un ieinteresētību cilvēkos, kurus satiek. Varu tikai piekrist viņa teiktajam, ka “latvieši ir skaitliski neliela tauta un savu vietu pasaulē var izcīnīt tikai ar gudrību, un gudrība ir jāsāk trenēt jau skolā”. Novēlu ikvienam, kurš ir zinātkārs un erudīts, nebaidīties un pārbaudīt savas zināšanas, piedaloties šīs sezonas spēlēs.

Paldies manai ģimenei, skolotājai Ilzei Osei, 8.a un 8.b klasei, Dobeles Valsts ģimnāzijai par atbalstu!

Kristers Rikuns, 8.b klases skolnieks

Valsts prezidenta kancelejas foto

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu