Ģimnāzijas labvēlis Elmārs Bērziņš kopā ar direktori Inesi Didži (centrā) un direktora vietnieci Kristīni Pakuli

Viesojās Elmārs Bērziņš

Atjaunots:

17. augustā Dobeles Valsts ģimnāzijā viesojās viens no mūsu skolas atbalstītājiem Elmārs Bērziņš no Toronto Kanādā.

Bērziņa kungs ieradies Latvijā, lai tiktos ar tuviniekiem un vienlaikus apmeklētu skolu, kuru 1933. gadā absolvējusi viņa māte Emīlija Bērziņa (dzimusi Legzdaine). Kopā ar ģimnāzijas direktori Inesi Didži viesis apskatīja jauno Dabaszinību mācību centra korpusu un piekrita piedāvājumam nofotografēties pie Dobeles mākslinieces Aijas Princes gleznas “Peonijas”, kas tikusi iegādāta, pateicoties arī Bērziņa kunga līdzfinansējumam, un izvietota DzMC korpusā pie konferenču zāles.

Jaunā mācību gada sākumā saņēmām sirsnīgu vēstuli no Bērziņa kunga. Viņš raksta:

"Cik jūsu ģimnāzija ir skaista un moderna! Ja mana māte to redzētu, viņa būtu lepna par savu bijušo skolu un vairākkārt stāstītu, kāda bija iepriekšējā, kad viņa bija ģimnāziste. Laiki ir, protams, mainījušies. Nu ir jaunas telpas, jaunas laboratorijas, jaunas auditorijas ar skaņu sistēmām. Teicami! Kaut es būtu jaunāks, es nopietni būtu matemātikas skolotājs, un sagatavotu audzēkņus dzīvei tikpat labi, kā DVĢ izaudzināja manu māti. Cik reizes viņa nav teikusi - kara laikos zināšanas ir tik svarīgas.

Pec tam, kad atvadījāmies, pastaigāju pa pilsētu. Tā ir glīta un atjaunota; piemēram, jaunā promenāde, skaists laukums pilsētas centrā, pilsdrupas tiek atjaunotas, un tanks pie pieminekļa jau sen savākts. Pilnīgi cita vieta nekā tā, ko redzēju okupācijas laikos 1977. gadā, kad radi mani nelegāli aizveda to apskatīt. Es jau takšu biju no kapitālistu valstīm, un toreiz no mašīnas neuzdrošinājos izkāpt; nezinājām, kas varētu mūs novērot.

Mana māte ļoti mīlēja gan Dobeli, gan Latviju, un iespējams, ka no viņas man ir radies augsts respekts pret viņas dzimteni.   

Novēlu  visai ģimnāzijas saimei Dieva svētību!"

Sagatavoja Sarmīte Rone

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu