Latvijas Lauksaimniecības universitātes mājas lapā lasāma informācija, ka  februārī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) sākusies Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) recenzēšana, kurā iesaistīti 33 universitātes mācībspēki un zinātnieki.

Vērtēšanai reģionā iesniegti 14 ģimnāzistu ZPD

Atjaunots:

Latvijas Lauksaimniecības universitātes mājas lapā lasāma informācija, ka  februārī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) sākusies Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) recenzēšana, kurā iesaistīti 33 universitātes mācībspēki un zinātnieki. Zemgales reģiona konkurss norisinās, lai noteiktu labākos ZPD reģionā un izvirzītu tos valsts konkursam. Turklāt atsevišķu sekciju labākajiem un zinošākajiem skolēniem būs unikāla iespēja iestāties LLU studiju programmās ārpus konkursa.

Šogad no Zemgales reģiona skolām izvirzīti 158 labākie ZPD sešās dažādās zinātņu nozaru grupās. Visvairāk darbu  - 50 - ir sociālajās zinātnēs. Otra plašāk pārstāvētā ir Humanitāro un mākslas zinātņu nozare, kurā iesniegti 46 darbi, Dabaszinātņu nozarē - 37. Mazāk pārstāvētas ir Medicīnas un veselības nozare ar 18 darbiem, Lauksaimniecības, meža un veterināro zinātņu nozare (11) un Inženierzinātņu un tehnoloģiju nozare ar pieciem darbiem.

LLU Mūžizglītības centra pārstāve un konkursa koordinatore Zane Zeltiņa uzsver, ka skolēnu pētniecisko darbu tēmu izvēlē valstī izsludinātā ārkārtējā situācija, Covid-19 izplatība un ar to saistītie ierobežojumi tomēr nav kļuvuši par noteicošajiem pētījumu objektiem. Kā ikkatru gadu, skolēni ir radoši un izvēlējušies ļoti dažādas sev interesējošās tēmas. Starp saistošākajām minētas arī vairākas Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēnu izstrādātās. Šogad ģimnāzija vērtēšanai Zemgales reģionā izvirzījusi 14 autoru darbus. Mūsu skolēnu pētījumi īstenoti, piemēram, par plazmas ieguvi mikroviļņu krāsnī,  neliterāro leksiku.

Organizatori informē, ka šī gada konkursā piedalās skolēni no 23 reģiona skolām. Vairāk darbu reģiona konkursam izvirzījušas Jelgavas Valsts ģimnāzija, Tukuma Raiņa ģimnāzija, Dobeles Valsts ģimnāzija un Tukuma 2. vidusskola.

Pēc recenziju saņemšanas februāra beigās skolēni gatavosies savu darbu aizstāvēšanai Zemgales reģiona skolēnu ZPD konferencē, kas notiks 5. martā tiešsaistē. Tajā noskaidros skolēnus, kuru darbi tiks izvirzīti Latvijas skolēnu 45. zinātniskās pētniecības darbu konferencei un kuriem būs unikāla iespēja iestāties LLU studiju programmās ārpus konkursa. Ik gadu šāda iespēja tiek piedāvāta aptuveni 40 skolēniem.

Skolēnu ZPD saraksts

 

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu