Tikšanās ar absolventēm Annu Kosinkinu un Beāti Cehanoviču

2. februārī mūsu skolas 12.IKUV klasēm bija lieliska iespēja tikties ar DVĢ absolventēm, lai uzzinātu par Vītolu fondu un studiju iespējām Rīgas Stradiņu universitātē un Latvijas Universitātē.

Anna Kosinkina Dobeles Valsts ģimnāziju absolvēja pirms diviem gadiem un šobrīd studē RSU Medicīnas fakultātē. Viņa jauniešus iepazīstināja gan ar studiju iespējām Medicīnas fakultātē, gan ar savu studiju pieredzi. Anna izteicās ļoti pozitīvi par RSU piedāvātajām studiju iespējām, kā arī iepazīstināja ar Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru (MITC), kurš ir vienīgais simulāciju centrs Latvijā un lielākais Baltijā.

Savukārt Beāte Cehanoviča pārstāvēja Latvijas Universitāti, kur viņa jau otro gadu studē datorzinātnes. Beāte ļoti plaši pastāstīja par Datorikas fakultāti, iepazīstināja ar studiju procesu un tālākajām iespējām. Beāte īpaši pozitīvi izteicās par LU DF pasniedzējiem, kuri ir gan pretimnākoši, gan ļoti zinoši industrijā.

Interesantākā tikšanās daļa bija, kad abas absolventes iepazīstināja ar Vītolu fonda sniegtajām iespējām. Vītolu fonds dibināts ar mērķi stipendiju veidā palīdzēt centīgiem, talantīgiem jauniešiem, kuriem ir panākumi mācībās, kā arī ir sociāli un materiāli apgrūtināti dzīves apstākļi, lai varētu studēt Latvijas augstskolās. Absolventes izstāstīja savu pieredzi, esot stipendiātēm. Gan Beātei, gan Annai šī iespēja ir palīdzējusi iegūt kvalitatīvu izglītību.

Sakām lielu paldies absolventēm par sniegto informāciju. Ļoti noderīgi ir gan pieredzes stāsti par studijām, gan informācija par Vītolu fondu.

Tekstu sagatavoja 12.K klases skolniece Madara Mieze

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu