"Solis" dejo Svitenē un Penkulē

2.februārī devāmies pie mūsu draugiem JDK “Madaras” uz Svitenes Tautas namu, lai vienotos vienā kopīgā tautas deju koncertā “Dejosim no visas sirds”.

Pirms koncerta iemēģinājām skatuvi un izdejojām mūsu jestrās koncerta dejas. Pēc mēģinājuma sākām posties koncertam, pīt matus, vilkt tautas tērpus, krāsot lūpas, siet pastalas, lai taptu par īstiem tautu bērniem.

Koncertā sapulcējās jauniešu deju kolektīvi no Bauskas, Jelgavas, Ropažu un, protams, Dobeles novadiem, lai katrs izdejotu savas 3 mīļākas dejas. JDK “Solis” šoreiz izdejoja jestrākās dejas - “Andziņš”, “Līgo danči” un “Pelīšu polka”. Koncerta noslēgumā vienojāmies kopīgā foto ar visiem kolektīviem.

Kā jau pienākas, pēc kārtīga koncerta tikām aicināti pievienoties ballei, ko arī darījām. Uzvilkām savus balles tērpus, uzklājām galdu un ļāvāmies dažādiem dančiem, kuru laikā sadraudzējāmies ar citiem kolektīviem. Pēc balles saguruši, bet pozitīvi uzlādēti braucām mājās.

 Pa nedēļu atguvāmies un pieslīpējām savus deju soļus, lai 10. februārī dotos pie mūsu draugiem VPDK “Sadancis” uz Penkules Tautas namu un aizvadītu ikgadējo koncertu “Polka Sniegā”, tikai šoreiz meža tematikā.

 Kā vienmēr, tikām mīļi sagaidīti Penkulē, lai, caur jautru uzdevumu, noskaidrotu savu balles priekšnesuma kārtas numuru, kas mums šoreiz bija 4. Pirms koncerta izmēģinājām deju grīdu un uzreiz sākām posties koncertam, kā arī gatavojāmies ballei, jo Penkulē priekšnesumiem vienmēr jābūt ļoti labi sagatavotiem jestrai ballei.

Deju priekam katram kolektīvam vajadzēja sagatavot 3 lustīgas dejas, ko arī darījām. Šoreiz izdejojām dejas “Līgo danči” un “Pelīšu polka”, kā arī mūsu izpildījumā pirmo reizi tika dejota deja “Druvā bites dzied”. Daži JDK “Solis” puiši arī kopā ar dažiem VPDK “Sadancis” un JDK “Re-kā” puišiem izdejoja “Es izjāju Prūšu zemi”.

Šoreiz dejas tiešām tika atraktīvi izdejotas, lai pēc koncerta visi kolektīvi varētu vienoties kopīgā ballē meža tematikā. Katram kolektīvam bija jāsagatavo savs popielas priekšnesums, “Solis”, kā jau jauniešu deju kolektīvs, nopietni gatavojās un priekšnesumā ietvēra gan trikus, gan dejas.

Balles laikā kārtīgi izdancojāmies pie dzīvās mūzikas, satuvinājāmies ar citiem kolektīviem un lustīgi pavadījām šo sestdienas vakaru.

       Tekstu sagatavoja JDK “Solis”

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu