Sevi piesaka ģimnāzijas teātra entuziasti

Maija sākumā ģimnāzijas skolēni, vecāki, pedagogi un darbinieki tika aicināti uz teātra izrādi – Ievas Melgalves viencēlienu "Sargeņģelis", ko skolas vecāku padomes līdzšinējā priekšsēdētāja, Dobeles amatierteātra "Smaids" režisora Augusta Mešķa vadībā iestudējuši ģimnāzisti, kuri vēlas darboties teātra mākslā.

Režisors Augusts Mešķis stāsta, ka vēlmi iestudēt lugu izteikuši jaunieši paši, un no vairākām piedāvātajām izvēlējušies "Sargeņģeli", jo sižets ir par mūsdienu jauniešiem un viņu problēmām, kas saistītas ar attiecībām gan starp vienaudžiem, gan ģimenē. Par sadarbību ar ģimnāzistiem režisors bilst:

-          Ar ģimnāzijas "aktieriskajiem" jauniešiem šī ir mana pirmā sadarbība, bet kopumā ar ģimnāziju sadarbojos jau ilgstoši. Trīs gadus biju vecāku padomes priekšsēdētājs, esmu piedalījies kā vērtētājs skolēnu publiskās runas konkursos, "modes skatēs" un tamlīdzīgos pasākumos. Ideja par teātri jauniešiem pašiem radās pirms diviem mēnešiem, to uzzināju no savas meitas. Tā ātri vien izveidojās interesentu grupa, un viss "aizgāja". Nav viegli strādāt, ja nav iespējas regulāri izmantot zāli. Luga galvenokārt tapa klasē, kur apgūt skatuves izjūtu ir sarežģīti.

Bet esmu ļoti gandarīts, ka ģimnāzijā ir tādi skolēni. Ir patīkami strādāt, jo viņi ir gatavi darīt visu, kas vajadzīgs. Ar skatuves runu negāja viegli, bet divu mēnešu laikā ir izdevies lielisks rezultāts. Luga ir grūta, bet jaunieši ļoti labi tiek galā ar tekstu, spēj iedzīvoties savās lomās un pārliecināt skatītāju, ka lugā atainotais diemžēl ir mūsu ikdiena, ka dzīvē nereti notiek tāpat kā lugā: jaunieši neuzticas vecākiem, bet draugiem vai paziņām, kuru dēļ nākas ciest.

Pirms izrādes ģimnāzijas direktore Inese Didže atzina, ka ir prieks par teātra tradīcijas atdzimšanu skolā.

-          Lai arī šajā zālē pa laikam notiek ar dramaturģiju saistīti pasākumi, šoreiz šeit patiešām atdzimst īsts teātra pulciņš, ko mēs ilgi, ilgi gaidījām. Mūsu jaunie aktieri nu ir gatavi sevi parādīt.

Iestudējumu noskatījās arī krietns pulciņš jauno aktieru tuvinieku, kuri noslēgumā gan sirsnīgi aplaudēja, gan sniedza ziedus režisoram un izrādes dalībniekiem. Direktores vietniece Kristīne Pakule bilda, ka, lai arī teātra pulciņa ģimnāzijā formāli nav, teātra spēlēšanas tradīcija skolā ir dzīva, jo to pēc savas iniciatīvas uztur gan skolēni, gan režisors. – Ļoti gribas ticēt, ka šī iniciatīva ir labs pamats tam, ko jūs grasāties darīt nākotnē, - jauniešiem sacīja Kristīne Pakule. – Cerams, ka talantu uzrunāt citus no skatuves jūs liksiet lietā, izvēloties savu nākotni.

-          Redzējām, cik pamatīgi jaunieši ir domājuši par sevi, saviem vecākiem, iejūtoties lomās, kas viņiem ikdienā nepiemīt, - noslēgumā bilda Inese Didže. - Ir diezgan grūti iejusties šajās lomās. Bet  dzīvē viss ir jāizmēģina, un to vislabāk darīt uz skatuves – režisora vadībā, vecāku klātbūtnē. Varam izmēģināt, kādas situācijas varētu veidoties, ko darīt, kad nav padoma. Tādējādi mēs kļūstam bagātāki, jo esam izspēlējuši kādu iespējamu bīstamības variantu šeit, drošā skolas vidē. Par to paldies mūsu ģimnāzijas teātra pulciņa "sargeņģelim" – režisoram. Paldies jums, cienījamie jaunieši, par uzdrošināšanos!

Par turpmāko sadarbību ar ģimnāzijas teātra entuziastiem Augusts Mešķis sacīja:

-          Sirds staro, nākot uz skolu, jo es zinu – viņi mani gaida, un es gribu viņus satikt. Es tiešām ceru, ka ar šo jauniešu līdzdalību nākotnē veidosies teātra pulciņš. Tad mēs nākošgad varētu startēt skatē un jau ārpus skolas sevi parādīt.

Sagatavoja laborante Sarmīte Šmite

Autores foto

Pirms izrādes savu skatuves prasmi nelielā skečā apliecināja Alise Štāle un Andris Saliņš.

Sargeņģeļa lomā – Ieva Annija Eihmane, jaunākā māsa – Kristiāna Linda Sīmansone.

Māsu lomās – Patrīcija Krumberga un Kristiāna Linda Sīmansone.

Vecāki – Linda Mešķe un Dāvis Gudzovskis.

Izrādes kopskats.

Savu laikabiedru lomās labi iejutās Patrīcija Krumberga, Mirdza Alise Preisa, Jānis Tomass Preiss, Monta Kučinska, Kristiāna Linda Sīmansone, Pēteris Einbergs, Marats Abdullajevs, Ilona Batjušenko, Tomass Rihards Čaps.

Izrāde beigusies. Paldies par uzdrīkstēšanos!

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu