Sešu DVĢ skolēnu darbi virzīti Latvijas skolēnu 43. ZPD konferencei

8. martā LLU Jelgavas pilī norisinājās Zemgales reģionālā skolēnu zinātniskās pētniecības konference, kurā tika noskaidroti labākie zinātniskās pētniecības darbi (ZPD) reģionā un tie izvirzīti Latvijas skolēnu 43. ZPD konferencei. Reģiona konferencei tika iesniegti 202 darbi, bet Rīgā 12. aprīlī kopā ar citu reģionu laureātiem Zemgales skolēni ziņos par 74 darbiem. Seši no tiem izstrādāti Dobeles Valsts ģimnāzijā. Reģiona konferencē mūsu skolu pārstāvēja 12 darbu autori.

Kopumā Zemgales konferencei sešās dažādās zinātņu nozarēs tika iesniegti 202 skolēnu darbi, ko jau februārī vērtēja LLU mācībspēki. Par darbiem, kuri ieguva vismaz 40 punktus, skolēniem bija iespēja ziņot 8. marta konferencē un iegūt papildus punktus.

Savukārt Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konferencei izvirzīti tikai tie darbi, kas Zemgales reģiona konferencē ieguva vismaz 80 no 100 punktiem (atbilst 1. vai 2. pakāpei). Līdz ar to šogad valsts konferencei izvirzīti krietni mazāk darbu nekā iepriekšējos gados papildus kvalitātes kritērija dēļ, norādīts Latvijas Lauksaimniecības universitātes Komunikācijas un mārketinga centra sagatavotajā apkopojumā.

Konferences noslēgumā LLU Aulā tika sveikti visi skolēni, kuri saņēma trešās, otrās un pirmās pakāpes diplomus, un viņu skolotāji. Diplomus pasniedza LLU rektore, profesore Irina Pilvere. Abu pirmo pakāpju laureātiem tiek dota iespēja studēt valsts finansētā studiju vietā kādā no LLU studiju programmām. Turklāt 1. pakāpes laureāti saņēma arī balvas no Zemgales plānošanas reģiona, ko pasniedza Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Konferences rezultāti.

Dabaszinātņu nozarē tika iesniegti 48 skolēnu darbi, no kuriem valsts konferencei izvirzīti:

  • 2. pakāpi ieguvušie 8 darbi, starp tiem DVĢ 11.A1 klases skolēna Toma Jaunozola darbs "Poliuretāna un poliizocianurāta putu fizikālo īpašību izmaiņas atkarībā no izejvielu attiecībām" (skolotāja, konsultante Ineta Žeiere);
  • 1. pakāpi ieguvušie 10 darbu, divi no tiem - DVĢ skolēnu darbi: 11.A2 klases skolēna Dilana Kabajeva darbs "Krāsu pigmenti purva cūkauša (Calla palustris) auglī" un Alises Glūzdas (11.A2 klase) darbs "Gaisa sastāva izmaiņas dažāda tilpuma un noslogojuma Dobeles Valsts ģimnāzijas telpās" (abiem skolotāja konsultante Ineta Žeiere).

Humanitāro un mākslas zinātņu nozarē no 47 skolēnu darbiem valsts konferencei izvirzīti kopumā 23. Starp 2. pakāpi ieguvušajiem 14 darbiem ir arī Dobeles Valsts ģimnāzijas 11.A1 klases skolnieces Lindas Siliņas darbs "Laika jēdziens Viljama Bleika, Ērlinga Kages, Imanta Ziedoņa un Jura Kronberga darbos" (skolotāja konsultante Vēsma Rone).

Šogad pirmo reizi skolēniem bija iespēja iesniegt darbus Lauksaimniecības, meža un veterināro zinātņu nozarē, kurā LLU mācībspēki izvērtēja 7 darbus. Valsts konferencei tika izvirzīti četri darbi. Īpaši jāuzteic vienīgais 1. pakāpes vērtējumu saņēmušais veikums - Dobeles Valsts ģimnāzijas 11.A2 klases skolēna Renāra Lambrekša darbs "Ziemas kviešu ‘Dagmara’ un ‘Skagen’ ražības atšķirība nokrišņu ietekmē 2017. un 2018. gadā" (skolotāja konsultante Gita Heistere).

Sociālo zinātņu nozarē iesniegti 77 skolēnu darbi, no kuriem valsts konferencei tika izvirzīti 22, tostarp 1. pakāpi ieguvušais Lauras Dones (11.A1 klase) darbs "Dobeles Invalīdu biedrības nozīme personu ar 1.grupas invaliditāti tiesību realizācijā" (skolotāja konsultante Aija Prokopova).

Trešās pakāpes diplomu par darbu "Konflikti un to risināšana Dobeles Valsts ģimnāzijas 10.-12. klašu skolēnu vidū" (skolotāja konsultante Iveta Meija) saņēma 11.A1 klases skolniece Elīna Boiko. Tāda pati atzinība - 11.A1 klases skolniecei Megijai Polei par darbu "Personība pedagoģijā: Dobeles Valsts ģimnāzijas fizikas skolotājs Pēteris Puķītis" (skolotāja konsultante Gunda Akermane).

Ģimnāzijas direktores vietniece Gita Jākobsone bilda, ka  visās sekcijās konkurence bijusi liela, un mūsu skolēnu sniegums ir vērtējams atzīstami. Izvirzīto darbu autoriem pēc uzaicinājuma uz valsts ZPD konferenci saņemšanas būs līdz 4. aprīlim jāsagatavo stenda referāts par savu darbu.

-           Šī gada jaunums ir tāds, ka stenda referāti ir jāgatavo visās sekcijās (iepriekš šī prasība attiecās tikai uz ķīmiju, fiziku, bioloģiju un inženierzinātnēm). Bet pozitīvs ir fakts, ka ir zināms, kādam šim stendam jābūt, turklāt šogad stendu izgatavošana tiek finansēta no valsts līdzekļiem, - atzina Gita Jākobsone.

Informāciju sagatavoja laborante Sarmīte Rone

Foto no LLU fondiem

1.pakāpes diplomu saņēmis Regnārs Lambreksis.

Atzinību saņemt dodas Dilans Kabajevs.

Gandarījuma mirklis Laurai Donei, … Alisei Glūzdai, …Elīnai Boiko

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu