"Sadziedis" dodas piedziedāt Ameriku!

22. maijā rīta agrumā laukumā pie Dobeles novada pašvaldības pulcējās dziedoši jaunieši – Dobeles Valsts ģimnāzijas koris "Sadziedis". Koristi bija patīkami satraukti, jo priekšā lidojums uz Ņujorku, lai piedalītos Ņujorkas latviešu kora gadskārtējā kora dziedāšanas seminārā/nometnē Ņujorkas latviešu draudzes lauku īpašumā Katskiļu kalnos.
Trīs dienu mēģinājumu posms noslēgsies ar koncertu. Programmā latviešu autoru dziesmas un lielformu skaņdarbi kamerorķestra pavadījumā. Bez Ņujorkas latviešu kora piedalīsies arī Montreālas latviešu koris "Atbalss", kā arī dziedātāji no Toronto, Klīvlendas, Bostonas un citām vietām. Plānots, ka daži Dobeles jaunieši spēlēs kamerorķestrī. Koris sniegs arī atsevišķus koncertus.


Dziedātājiem ceļa vārdus un ceļamaizi – novada karogu un saldumus – līdzi deva Dobeles domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, novēlot godam nest Dobeles un Latvijas vārdu svešajā zemē.
Ģimnāzijas direktore Inese Didže uzsvēra, ka koris ir ieguldījis lielu darbu un laiku, gatavojot repertuāru. Lai dziesmas skanētu pārliecinoši, jaunieši piedalījušies dažādos koncertos gan Dobelē, gan citur Latvijā.

IMG_0299


Diriģents Raimonds Bulmers mājās palicējiem novēlēja saulainu laiku, un klātesošos koris priecēja ar skanīgām dziesmām.

Šorīt Dobeles Valsts ģimnāzijas direktore Inese Didže saņēma e-pastu!

Ziņa no Ņujorkas!

23.05.2012.

Labrīt! Mums ir septiņi no rīta un visi jau ir paēduši brokastis tagad sāk pamazām pucēties. Vakar laimīgi ieradāmies NY, kur mūs sagaidīja gara rinda uz dokumentu pārbaudi, Jansona kungs un Ņujorkas latviešu kora prezidente Sandra. Tad sekoja piedzīvojumu brauciens ar sabiedrisko transportu uz Bronksas rajonu, kur atrodas Daugavas Vanagu nams. Tad paēdām vakariņas, ko bija mums sagatavojuši saimnieki un laimīgi aizmigām savos guļammaisos.
Šodien mums ir baznīcā mēģinājums, tad ANO mītnes apmeklējums un vakarā koncerts un mazas kopējās vakariņas.
Tas īsumā viss.
Sveiciens visiem un turiet īkšķi par mums koncertā 2-os naktī :)
Ar cieņu Raimonds.

24.05.2012.

Labrīt!

Mums ir agrs rīts un nedaudz nolija, izskatās ka atkal būs laba diena. Vakar bija gara diena un svarīgākais koncerts. Cilvēku nebija daudz, bet ļoti sirsnīgi,. Vakar pastaigājām jau daudz maz pa NY centru, bijām ANO galvenajā mītnē kuru tagad atjauno. Mums par gidu bija Latvijas pārstāve NY un Uldis Bluķis, bijušais Latvijas pārstāvi ANO. Koncerts sanāca emocionāls ar dažām kļūdiņām. Pēc koncerta nāca klāt gan vietējie, gan Amerikas latvieši un izteica komplimentus par koncertu, Arī Jansona kungs mūs paslavēja par labo dziedāšanu. Šodien lielā NY iekarošanas diena, brauksim ar kuģīti staigāsim pa Manhetenu un apceļosim ķīniešu kvartālu.
Visu labu!
Raimonds


atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu