"Rota" un "KPTT" dziedāja Koninā kā "Dobelnieki"

Marta vidū Dobeles Valsts ģimnāzijas vokālie ansambļi "Rota" un "KPTT" skolotāja Raimonda Bulmera vadībā piedalījās Starptautiskajā Tautas mākslas un folkloras festivālā Dobeles sadraudzības pilsētā Koninā, Polijā.

Šis dziedātājiem bija pirmais kopīgais brauciens ārpus Latvijas un, kā atzina jaunieši, tas lieliski izdevies un saliedējis kolektīvus vēl ciešāk.

Festivālā piedalījušies tautas mūzikas ansambļi no Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Ķīnas, Spānijas, Moldovas, Lietuvas, Čehijas un vēl citām, tuvu desmit, valstīm. Līdz ar to iegūti jauni draugi.

Pirmajā festivāla koncertā vienā no Koninas pašvaldības ciematiem dobelnieki uzstājās kopā ar bulgāriem. Vēl viena uzstāšanās reize bija Koninas kultūras centrā, kur vienlaikus notika daiļamata meistaru darinājumu gadatirgus. Tajā tika piedāvāti arī Dobeles amatnieču gatavoti rokdarbi.

No brīvajā laikā skatītā jauniešiem visspilgtākie iespaidi ir no redzētā Polijas dievnamos, Koninas svētvietās. Savukārt vecpilsētā bija patīkami ieraudzīt bruģīiestrādāto plāksni ar Dobeles vārdu. Savi secinājumi ir izveidojušies arī par poļu virtuvi. Uz vaicājumu, vai vēlreiz gribētu doties uz Koninu, dziedātāji sacīja vienbalsīgu "jā". 

Raimonds Bulmers pastāstīja, ka, gatavojoties braucienam, abiem ansambļiem tika izveidots kopīgs repertuārs, un tie apvienoti vienā kolektīvā ar nosaukumu "Dobelnieki". 40 minūšu garajā programmā iekļautas latviešu un poļu tautasdziesmas, arī latviešu rotaļdejas, kurās iesaistīt  publiku.

Šo rindu autorei tika dota iespēja dzirdēt kopansambļa sniegumā vienu no tautas dziesmām poļu valodā, un jāatzīst – skanēja lieliski. Savukārt dobelniekiem iespēja klausīties šo programmu būs Muzeju naktī 19. maijā Dobeles muzejā.

Par savu sniegumu jaunieši paši atzina – skan labi, bet vienmēr var būt labāk. Tāpēc uz mēģinājumiem ir jānāk un jāstrādā. Bez darba nekas nebūs.

Sagatavoja laborante Sarmīte Šmite

Foto no brauciena albuma

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu