Raiņa ekspresis piestāj ģimnāzijā

11.septembrī, tieši Raiņa 150.dzimšanas dienā, 12.klašu skolēni bija sagatavojuši saviem skolasbiedriem un skolotājiem skaistu dāvanu – vispusīgu informāciju par Raiņa dzīvi, daiļradi, jubilejas gada pasākumiem.

Tā kā no 7. līdz 11.klasei skolā ir 11 klases, tad Raiņa ekspresis piestāja 11 pieturās. Katrā sagaidīja 12.klašu skolēnu komanda ar prezentācijām, stāstījumiem, filmu fragmentiem, mūziku, lai iespējami daudzpusīgi  informētu par Raini. Klausītāji uzzināja par dzejnieka ģimnāzijas gadiem, par Raiņa attiecībām ar Aspaziju un Mēnessmeitiņu, par Raini – politiķi, par Raini un teātri, par Raiņa dzeju mūzikā, par Raiņa dzeju pieaugušajiem un bērniem, par Raiņa muzejiem, dzejnieka īpašo attieksmi pret sauli, jūru, Daugavu, par jubilejas gada pasākumiem.

Bija arī jautājumi, lai pārbaudītu, cik vērīgi bijuši klausītāji. Dažās stacijās nācās veikt radošus uzdevumus, piemēram, Ielikt dzejoļos trūkstošos vārdus, uzrakstīt veltījuma dzejoli Rainim dzimšanas dienā, tulkot Raiņa dzejoļus, salikt teikumus no atsevišķiem vārdiem u.c..

Klausītāji arī vērtēja stāstījumus un piešķīra interesantāko pieturu nominācijas. Diena pagāja raiti un radoši. Paldies 12.klašu skolēniem par izdomu un darboties- prieku!

Informāciju sagatavoja Ruta Veidemane

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu