Ingmārs Jakovļevs un Anastasija Varmahovska gandarīti par prezentāciju
  • Prezentāciju sniedz Anastasija Varmahovska (no labās)
  • Konferences darba brīdis

Programmēšana vidusskolā - nākotnes izaicinājums

14. oktobrī Dobeles Valsts ģimnāzijas mēs, 11.A2 skolēni Ingmārs Jakovļevs un  Anastasija Varmahovska, un skolas direktore Inese Didže devāmies uz Jūrmalas mūzikas vidusskolu, lai piedalītos tiešsaistes konferencē “Programmēšana vidusskolā – nākotnes izaicinājums” un prezentētu mūsu ģimnāziju.

Ar katru gadu arvien vairāk Latvijā trūkst kvalificētu programmētāju. Dobeles Valsts ģimnāzija piedalās projektā, kura mērķis ir mācīties programmēšanu profesionālu programmētāju vadībā. Iespēju mācīties piedāvā Eiropas programmēšanas skola Datorium. Šādi programmēšanu apgūst ģimnāzijas 10.I, 11.A1 un 11.A2 klase ar skolotājiem Eļčinu Džafarovu un Anželu Džafarovu, kura ir mūsu skolas absolvente.  Kopumā šajā projektā piedalās piecas skolas. Konferences mērķis bija satikties ar visiem skolēniem, kuri apgūst programmēšanu ar Datorium, bet globālās pandēmijas dēļ no katras skolas uz Jūrmalu doties varēja tikai divi skolēni. Mūsu bija uzdevums izveidot prezentāciju par savu skolu, prezentēšanas maksimālais laiks bija 5 minūtes. Darbojāmies organizēti un vienas dienas laikā spējām sagatavot nelielu video par programmēšanu mūsu skolā, kā arī stāstījumu, kā skolēni redz ģimnāziju un ar ko viņi lepojas.

 Konferences ilgums bija divas stundas, šajā laikā tika izrunāti daudzi temati, piemēram, kādas grūtības skolai sagādāja nepieciešamība nodrošināt visu vajadzīgo attālinātām mācībām, kāda ir skolēnu motivācija, kā arī ieteikumi un uzslavas. Konferencē piedalījās arī viesi: Jūrmalas domes izglītības un kultūras komitejas priekšsēdētāja Rita Sproģe, Riga TechGirls kustības dibinātāja Anna Andersone, SharePoint izstrādātājs Kristaps Vilerts, Eiropas programmēšanas skolas Datorium dibinātājs Eļčins Džafarovs, pētnieks CERN Eiropas kodolpētniecības organizācijā Artūrs Ivanovs un audiovizuālo tehnoloģiju speciālists Toms Grāvelis.

 Mums lieliski izdevās pārstāvēt skolu, bija prieks, lepnums un gandarījums par pašu paveikto. Abi esam lepni, ka mācāmies tik modernizētā skolā un mums ir daudz, ko pastāstīt par to. Konferences noslēgumā saņēmām uzslavas no skolas direktores Ineses Didžes un citiem dalībniekiem par prezentāciju.

Sagatavoja Ingmārs Jakovļevs

Konferences dalībnieku foto

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu