Profesija - diplomāts

Novembrī pie 9.b klases audzināšanas stundā viesojās ASV vēstniecības politiskais padomnieks, diplomāts – Braiens Kerols. Uz skolu diplomātu, ar mērķi dalīties darba pieredzē un zināšanās, bija uzaicinājis klases audzinātājs Kristaps Auzāns.

Lai gan ASV pārstāvi gaidījām jau pirms brīvlaika, Kerola kungs bija ārkārtīgi aizņemts, un tikšanos apstiprināja vien Novembra sākumā. Stundas laikā diplomāts aizskāra dažādas tēmas, sākot no Latvijas un ASV attiecībām, dalību NATO, Krievijas ārpolitiku, līdz pat tādām tēmām kā stereotipi par amerikāņiem un Latvijas garšīgākajiem ēdieniem.

Saruna notika angļu valodā, tāpēc skolēni varēja praksē pārbaudīt savas svešvalodas zināšanas, kuras izrādījās pietiekami labas, jo skolēni ne vien sekoja līdzi dažādajām tēmām, bet uzdeva sev interesējošus jautājumus, kā, piemēram, noskaidroja, kā jūtas Braiena sieva ar bērniem, kas Latvijā uzturas kopā ar diplomātu.

Braiens Kerols atklāja jauniešiem arī savu veiksmes formulu. 9.b klases skolēniem viņš novēlēja vienmēr būt elastīgiem un mācēt ātri pielāgoties visdažādākajās situācijās. Tieši šīs īpašības visvairāk noderējušas viņa karjerā.

Informāciju sagatavoja Kristaps Auzāns

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu