Piederības zīmi ģimnāzijai – žetonu saņēma 62 abiturienti

Aukstajā un puteņainajā 23. februāra vakarā Dobeles Valsts ģimnāzijas kabinetus un zāli piepildīja sirsnīgi smaidi, skaisti novēlējumi un jauniešu radošuma apliecinājumi, ko izbaudīja visi – gan skolotāji, gan skolēnu vecāki, gan 12. klašu audzēkņi, kuri saņēma DVĢ žetonu. Tradicionālo piederības savai skolai zīmi šogad saņēma 62 ģimnāzijas abiturienti.

12. klašu sagatavotajos interesantajos priekšnesumos, kuros noteikti bija samanāmas arī aktiermākslas iezīmes, skatītājiem atklājās abiturientu talanti un prasmes, kas attīstītas,  izmantojot ģimnāzijas daudzveidīgo ārpusstundu nodarbju piedāvājumu. Jaunieši rādīja televīzijas šovu, bija izveidots vesels raidījums "DVĢ studija" ar absolventu intervijām pēc 10 gadiem. Vienlaikus tika veltīti sirsnīgi vārdi vecākiem un pateicība skolotājiem.

Goda vietā  Žetonu vakarā līdzās ģimnāzijas karogam vienmēr ir skolas simbols Pūce, kura arī saņēma kārtējo žetonu. To Pūces skulptūras pamatnei piestiprināja abiturienti Arnolds Sniķers, Kārlis Janaitis un Krista Kristiāna Kristapsone. Pasniedzot žetonu, par katru jaunieti izskanēja neliels, bet trāpīgs viņa raksturojums.

-          Šovakar ir tik daudz sapņu par to, kā būs pēc desmit, divdesmit, trīsdesmit gadiem, ir daudz cerību, - pirms pasniegt žetonus, sacīja ģimnāzijas direktore Inese Didže. – Šis ir mirklis, kad mūsu jaunieši kā putnēni stāv ligzdas malā un – tūdaļ izlidos. Ja no šodienas skaita – līdz pirmajam eksāmenam ir tikai vienpadsmit darba dienu. Un tad jau maisam būs gals vaļā. Varbūt kāds teiks – pasauli nevar mainīt. Atbilde ir vienkārša: sāksim ar sevi. Jūs esat sava lielā ceļa sākumā. Jūs gribat būt patiesi, īsti, gribat būt mīlēti, saprasti. Tad sāciet ar sevi. Lai izdodas jūsu sapņi, cerības, jūsu ceļojums tālāk! Žetonu vakarā mēs tradicionāli vēlam veiksmi, izturību, atjautību, visu, ko skola var vēlēt, un vēl drusciņ vairāk, pasniedzot savu žetonu – mūsu Pūci, kas pavada mūs visu turpmāko dzīvi. Šāds vakars ir ļoti nozīmīgs, jo tāds tas ir vienreiz mūžā. Lai mēs atcerētos Dobeles Valsts ģimnāziju kā vietu, kur var dzīt jokus, kur var viens otru iemīlēt; kā vietu, kur ir daudz jāstrādā un kur var arī daudz priecāties. Šī ir jaunības visbūtiskākā vieta jūsu ceļa sākumā.

Pēc žetonu saņemšanas abiturienti deva svinīgo solījumu godam nest ģimnāzijas žetonu un neaizmirst savu skolu, tika nodziedāta skolas himna. Atraktīvā sniegumā savus vecākos skolasbiedrus sveica 11. klašu audzēkņi.

Sekoja sirsnīgi pasākumi klasēs kopā ar audzinātājām un vecākiem. Sarīkojuma balle iesākās ar tradicionālo polonēzi un valsi ar vecākiem.

Sagatavoja informātikas laborante Sarmīte Šmite

Autores foto

Žetonu saņem ģimnāzijas Pūce.

Žetonu saņēma 62 jaunieši.

Svētku diena arī skolotājiem.

Pateicība un novēlējums tika katram pedagogam un skolas darbiniekam.

Sveiciens no "vienpadsmitajiem".

Uzstājas 12.A1 klase.

"Zemgales dāmu pops" 12.A2 klases TV šovā.

12.BK skatījums uz sevi pēc 10 gadiem.

Tradicionālā polonēze…

… un valsis ar tēti.

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu