Finālā startēja arī 8.B klases "Lieliskais četrinieks"
  • Viserudītākā komanda - 7.B klases "Četras debespuses"
  • Uzdevumiem vērīgi seko 2. vietas ieguvēji - 8.A klases "Grudi vēl grudāki"

Piecas no sešām finālistēm – ģimnāzijas komandas

18. oktobrī Dobeles Valsts ģimnāzijas zālē norisinājās Dobeles novada Izglītības pārvaldes un Dobeles Jaunatnes veselības un iniciatīvu centra organizēto prāta sporta spēļu “Zemgale-2019” erudīcijas konkurss “Gudrs, vēl gudrāks” 7. – 9. klašu skolēniem.

Kā informēja spēļu rīkotāji, šogad konkurss bija pulcējis līdz šim nebijušu komandu skaitu – 14, un dalībnieku būtu vēl vairāk, ja vien to atļautu ģimnāzijas zāles platība. Ģimnāzijas skolēni spēlē iesaistījās desmit komandās: NASA (7.A klase); “2+2”, “Prāta aptumsums” un “Četras debespuses” (7.B klase); “Ziemeles armija” un “Grudi vēl grudāki” (8.A klase); “Lieliskais četrinieks” (8.B klase); “Sapņu komanda” un “Ne ātri, bet vienkārši bez žēlastības” (9.A klase); “Nepārspējamie” (9.B klase).

Krietnas pāris stundas skolēniem vajadzēja koncentrēties, lai trijās pusfināla kārtās rastu pareizās atbildes uz jautājumiem visdažādākajās jomās, tostarp – kāds vārds dots Dobeles mūzikas skolas koncertzālei, kas ir atskaņoto dziesmu fragmentu tekstu autori vai – kuram dzīvniekam “pieder” attēlā redzamais deguns, un tamlīdzīgi. Jautājumiem un pareizajām atbildēm vērīgi sekoja līdzi arī vairāki skolotāji.

Iznākumā ekrānā bija izlasāmi sešu finālā iekļuvušo komandu nosaukumi un iegūtie punkti. Gandarī, ka piecas finālistes izrādījās Dobeles valsts ģimnāzijas komandas: “Sapņu komanda”, “Četras debespuses”, “Grudi vēl grudāki”, “Lieliskais četrinieks” un “Ne ātri, bet vienkārši bez žēlastības”.

Finālā uzvarētāju titulu ieguva 7.B klases komanda “Četras debespuses” – Kristers Rikuns, Anete Stepiņa, Ieva Karro un Beāte Bula. 2. vietā ierindojās 8.A klases erudīti “Grudi vēl grudāki” – Henrijs Koleda, Enriks Birze, Robins Semjonovs un Filips Freimanis.

Sarmīte Rone

Autores un skolotājas Ilzes Oses foto

 

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu