Neaizmirstami iespaidi gūti nometnē Slovākijā

Nedēļu no 10. līdz 16. septembrim starptautiskā skolēnu nometnē "International Village" Slovākijā, Stara Lubovnā, kas atrodas netālu no Polijas robežas, pavadīja Dobeles Valsts ģimnāzijas 18 skolēnu un skolotājas Elita Freija un Iveta Meija. Jauniešu gūtās emocijas spilgti raksturo viena no nometnes dalībniekiem atziņa, ko, atgriežoties mājās, uzklausījusi skolotāja Freija, - "šīs dienas pārvērta manu dzīvi".

-          Šī nometne tika organizēta astoto gadu, - pastāstīja Elita Freija. – Zināju par to jau agrāk, un šogad nolēmu, ka varētu aizbraukt. Neiedomājos gan, ka grupa būs tik liela. Tajā iesaistījās jaunieši, kuriem jau ir samērā laba angļu valoda, jo nometnes nosacījums bija angļu valodas prasmes vismaz komunikācijas līmenī. Nometnē piedalījās 14 – 17 gadus veci skolēni no vairākām valstīm ar mērķi komunicējot attīstīt vēl vairāk savas zināšanas. Interesanti, ka jaunieši istabās tika izvietoti kopā ar citu valstu pārstāvjiem, lai iespējami vairāk runātu angliski.

Vairāk par norisēm nometnē pastāstīja Fabians Kapustjonoks (11.BK klase), Marta Eglīte un Rendijs Valts Rebainis (9.A klase).

-          Tikām sadalīti grupās, kuras iesaistījās dažādās aktivitātēs. Tās vadīja pieci pedagogi, kuri gan mums bija drīzāk draugi, - no Anglijas, Īrijas, Austrālijas. Aktivitātēs stāstījām par sevi, pēc scenārijiem izspēlējām dažādas situācijas, protams, angļu valodā. Varējām arī izvēlēties doties kalnos, spēlēt futbolu, meitenēm tika piedāvātas make-up nodarbības. Vienu dienu pavadījām Pabradas akvaparkā, dažādos baseinos. Todien bija arī valstu prezentācijas, notika erudīcijas konkurss. Trešdienas vakarā papildus dienas aktivitātēm bija vēl arī diskotēka. Ceturtdien daudzi devās uz Krakovu Polijā, bet mēs izvēlējāmies apskatīt Belianska alu Tatru kalnos un Štrbske pleso. Tur bija ļoti skaisti, atradāmies 1800 m augstumā, izbaudījām līkumotos kalnu ceļus. Piektdienas vakarā, kas bija pēdējais kopīgais, bija ļoti daudz emociju, apskāvienu, asaru. Patiesībā mājās braukt negribēja neviens, - sacīja Fabiāns.

Rendijs atzina: - Nekad nevarēju iedomāties, ka šādā nometnē var būt tik jauki. Skolotāji bija ar lielisku izdomu. Bija futbols, zīmēšana, daudz citu nodarbošanos, varēja arī filmu veidot. Interesanti bija pagaršot dažādus nacionālos ēdienus. Piemēram, maķedoniešu milzīgos čilli piparus, kurus ne katrs varēja ieēst. Es divus tādus apēdu!

Marta:  - Pirms braucu uz nometni, biju iztēlojusies tās scenāriju, kā viss noritēs. Bet pa ceļam nolēmu, ka nevajag par to domāt, aizbraukšu, un gan jau būs labi. Un bija daudz labāk, nekā biju iztēlojusies. Nometne bija lieliska.

Jaunieši bilda, ka "International Village" apvienojusi jauniešus no Latvijas, Maķedonijas, Slovēnijas, Polijas, Igaunijas un Beļģijas. Īpaši draudzīgas attiecības izveidojušās ar skolēniem no Kalnciema vidusskolas, kuri jau aicina dobelniekus ciemos, kā arī iegūti vēstuļu draugi Beļģijā, Slovēnijā. Skolēni atzina, ka nometne devusi jaunas iemaņas komunikācijā, iespēju paplašināt redzesloku, papildinājusi angļu valodas prasmes. Citiem, kuri domā par iesaistīšanos šādā nometnē, jaunieši nešaubīgi saka: - Noteikti brauciet! Būs jauni piedzīvojumi, jauni draugi. Būs jauna pieredze.

Sagatavoja laborante Sarmīte Šmite

Foto no brauciena albuma

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu