Elīna Ābelīte ar saviem līdzjutējiem
  • Ingmārs Jakovļevs pie atbilžu pults
  • Atbalstītāji bija pamatīgi sagatavojušies

Mūsu gudrie un gudrākie

8. janvārī Dobeles Valsts ģimnāzijas 10. klašu skolēni Elīna Ābelīte un Ingmārs Jakovļevs devās uz Latvijas Televīziju, lai piedalītos erudīcijas spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”. Līdzi viņiem devās atbalstītāji un skolotājas Žanna Kopanova un Gita Jākobsone.

Lai gan Elīna Latvijas Televīzijas studijā ir bijusi arī iepriekš kā līdzjutēja, taču kā dalībniece piedalījās pirmo reizi. Sākumā Elīna nemaz nebija plānojusi piedalīties “Gudrs, vēl gudrāks”, taču sociālajos tīklos redzēja, ka ir iespēja pieteikties, un nolēma riskēt. Viņa atzina, ka pirms spēles un arī spēles laikā ir jutusi stresu. Elīna spēles gaitā ļoti daudz domāja par saviem līdzjutējiem, tādējādi līdz galam nepievēršoties spēlei. Iespējams, tas arī bija iemesls, kāpēc viņa diemžēl neiekļuva otrajā kārtā. Lai arī Elīna netika otrajā kārtā, viņa tik un tā jūtas gandarīta par paveikto un vēlētos piedalīties atkal. Visspilgtāk atmiņā viņai ir palicis jautājums “cik sunim ir zobu?”, jo kopā ar ģimeni par to bija runājusi.

Ingmārs erudīcijas spēlē “Gudrs, vēl gudrāks” ir mēģinājis piedalīties arī iepriekš, taču šogad pirmo reizi viņam izdevās iekļūt spēlē. Viņš veiksmīgi tika cauri pirmajai kārtai un, lai tiktu otrajā, Ingmāram bija jāatbild uz jautājumu – “Kas ir Austrālijas galvaspilsēta?”, uz kuru viņš atbildēja pareizi. Pēc viņa domām labāk ir izkrist otrajā, nevis trešajā kārtā, jo, izkrītot trešajā, mājās būtu jādodas ar apziņu, ka tik maz pietrūcis līdz pēdējai kārtai. Ingmārs pirms spēles stresu nejuta gandrīz nemaz. Arī televīzijas mierīgā atmosfēra un spēles vadītāju pozitīvais noskaņojums radīja patīkamu un atvieglotu sajūtu. Satraukums Ingmāru pārņēma tikai brīdī, kad tika uzdots papildjautājums. Ingmārs ļoti vēlējās redzēt, kas no filmētā būs parādīts televīzijā, jo saruna ar raidījuma vadītāju Kasparu bijusi diezgan interesanta. Pēc viņa domām spēlē uzvarēja gudrākie. Ingmārs šo uzskata par pozitīvu pieredzi un noteikti mēģinās piedalīties arī nākamgad.

Elīnu mums bija iespēja redzēt spēles ierakstā 31. janvārī, Ingmāru – piektdien, 7. februārī. Raidījumus var noskatīties arī LTV arhīvā.

Sagatavoja Luīze Patrīcija Laizāne (9.A klase)

Foto no spēles dalībnieku albuma

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu