Paula Adriana un Krista Kristiāna Kristapsones

Māsām Kristapsonēm attālināta mācīšanās grūtības nesagādā

Laikā, kad esam spiesti ievērot sociālo distancēšanos un ārā no mājas dodamies tikai nepieciešamības gadījumos, ir īpašs prieks sastapt cilvēkus, kurus pirms ārkārtas situācijas redzējām vai ik dienas un tas likās pašsaprotami.

Otrajās Lieldienās gadījās satikt divas jaunietes - Dobeles Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieci Paulu Adrianu Kristapsoni un viņas māsu - ģimnāzijas 2018. gada absolventi Kristu Kristiānu Kristapsoni, kura ģimnāziju absolvēja kā izcilākā skolniece. Kristas Kristiānas vārds izlasāms arī uz ģimnāzijas Goda sienas.

Protams, nevarēja laist garām izdevību izvaicāt jaunietes, kā viņām veicas attālinātās izglītības procesā.

Krista Kristiāna atzina, ka iesākumā ir bijis grūti pierast pie distancēšanās, jo līdz šim dzīves ritms ir bijis visai aktīvs. - Studēju vēsturniekos, un ir diezgan viegli situācijai pielāgoties, jo mums ir daudz lasāmu materiālu. Bet kursa darbiem ir nepieciešami arhīvi. Tas daudziem kursa biedriem sagādā grūtības, jo nebija paguvuši aiziet uz arhīvu safotografēt nepieciešamos materiālus.

Krista Kristiāna bilda, ka tagad dzīvo mājās un arī atbalsta māsu attālinātajās mācībās.

Paula Adriāna sacīja: - Viss ir normāli, varu pati saplānot savu laiku. Sākumā bija grūtības pašai saprast piemērus, bet tad jau “aizgāja”: ja pats meklē atrisinājumus, visu var atrast.  Protams, nevar tik ātri pierast pie jaunās situācijas, tomēr gribas uz skolu, būt sabiedrībā. Ar klasesbiedriem uzturam kontaktus, ir izveidotas Whatsapp grupas, konsultējamies ar skolotājiem, Vislabākā sadarbība ir ar matemātikas un angļu valodas skolotājām. Bet arī ar citiem skolotājiem problēmu nav.

Sagatavoja Sarmīte Rone

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu