Mācību ekskursija noder gan jaunas informācijas ieguvei, gan kolektīva saliedēšanai

5. martā 11.A1  klase kopā ar audzinātāju Elitu Freiju devās mācību ekskursijā uz Ādažiem un Rīgu, kur apmeklēja interesantas vietas un guva jaunas zināšanas un bagātīgus iespaidus.

Skolotāja Elita Freija pastāstīja: -Vispirms braucām uz Ādažu Čipsu ražotni, kas tagad pieder norvēģiem un saucas Orkla Confectionery & Snacks Latvia. Mūsu mērķis bija Uzturklases apmeklējums. Atraktīvā veidā uzzinājām par sabalansētu uzturu un tā nozīmi, iepazinām našķēšanās priekšnosacījumus, apmeklējām kartupeļu noliktavu, virtuāli, 360 grādu "tūrē", vērojām sāļo uzkodu ražošanas procesu. Uzturklases radošajā darbnīcā mums bija iespēja radīt čipsus ar savu īpašo garšu. Protams, tikām arī dāsni cienāti ar šo produktu.

Nākamais mūsu ekskursijas objekts bija Stūra māja Rīgā. Tas savukārt bija vēsturisks, emocionāls, izzinošs process. Viegli nebija, jauniešu emocijas un izjūtas bija smagas. Gids par Staļina represiju laiku, vēsturiskajiem notikumiem un tā laika politisko situāciju stāstīja diezgan atraktīvi, biju mazliet bažīga, kāda būs skolēnu reakcija. Bet izrādījās, ka viņi  ir visnotaļ zinoši un ieinteresēti, tāpēc  šī bija vērtīga vēstures stunda. Turklāt tā bija skolēnu pašu iniciatīva – apmeklēt Stūra māju.

Pēc tam devāmies uz izklaidi - komandu spēli "Airsoft", kurā tiek izmantotas īstu kaujas sistēmu mulāžas, kaujas patronu vietā – patronas ar plastmasas lodītēm, kuru trāpījums spēlētājam neatstāj redzamas pēdas. Spēle notiek pēc noteikta scenārija, kurā jāizpilda konkrēts uzdevums. Tas prasa no spēlētājiem garīgu un mentālu piepūli, tā atklājot spēles dalībnieku spējas, prasmes un īpašības, kas noder komandas saliedēšanā, lai sasniegtu izvirzīto mērķi. Jaunieši, lai arī tomēr bija guvuši dažu zilumu, bija sajūsmā.

Vērtējot šo braucienu, Elita Freija atzina: - Ekskursija izdevās. Priecājos, ka skolēni ļoti labprāt iesaistījās visās aktivitātēs, jo šo ekskursiju mērķis ir ne tikai iegūt jaunas zināšanas un iespaidus, bet arī saliedēt, aktivizēt mūsu klasi, atraisīt jauniešu iniciatīvu. Man patika, ka viņi paši rosināja apmeklēt vietas, kur pabijām.

Sagatavoja laborante Sarmīte Šmite

Foto no brauciena albuma

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu