Latvijas U18 čempionāts peldēšanā

Šī gada 26. un 27. janvārī Liepājas Olimpiskā centra 25m peldbaseinā norisinājās Latvijas U18 čempionāts peldēšanā. Sacensībās piedalījās 2006. gadā dzimušas jaunietes un jaunieši, kuriem ir sasniegta II. sporta klase. Dobeles Valsts ģimnāziju pārstāvēja 5 meitenes – Beate Jansone 9.A, Beāte Bula 11.IV, Karolina Bulko 10.UK, Evelīna Vītiņa 7.A, Laura Zariņa 8.C.

Sacensībās uzvarētāji tika noskaidroti 24 individuālajās disciplīnās un 4 stafešu disciplīnās – 2 meitenēm un 2 zēniem. Sacensības tika atklātas ar 50m brīvā stila peldējumu 47 dalībnieču konkurencē. Beatei Jansonei 4. vieta un jauns personīgais rekords – 28.17. Karolina Bulko – 30.39. Evelīna Vītiņa - 32.56 jauns personīgais rekords. Laura Zariņa – 34.27 jauns personīgais rekords.

200m brīvajā stilā startēja 20 meitenes. Ar jaunu personīgo rekordu – 2:10.97 Beate Jansone izcīnīja 1. vietu. Karolinai Bulko – 2:29.40 un Evelīnai Vītiņai – 2:39.81. Abām meitenēm jauni personīgie rekordi.

400m kompleksu peldēja Beāte Bula. Pēc nelielas ķibeles 50m brīvajā stilā, DSQ, ar teicamu personīgo rekordu – 5:13.59 izcīnīta 1. vieta un sasniegts sporta meistara kandidāts.

Pirmās dienas noslēgumā meitenes – Beāte, Karolina, Beate un Enija (Dobeles 1. vidusskola) sacentās 4x100m brīvā stila stafetē, kur 11 komandu konkurencē ieguva 3. vietu ar rezultātu – 4:15.23. Līdz otrajai vietai pietrūka tikai 0.01 simtdaļas.

Otrajā dienā 100m brīvā stila distancē piedalījās 42 meitenes. Laurai Zariņai – 1:17.89 un Evelīnai Vītiņai – 1:14.03.

Karolinai Bulko 9. vieta 200m kompleksā ar rezultātu – 2:47.05.

Vislielāko intrigu sagādāja 400m brīvā stila peldējums, kur plecu pie pleca sacentās Beāte Bula un Beate Jansone. Finišā ātrāka bija Beāte Bula un ar rezultātu – 4:33.66 izcīnīja 1.vietu. Beatei Jansonei 2. vieta – 4:34.83. Abām meitenēm jauni personīgie rekordi un uzlabojums katrai par 5 sekundēm šajā distancē.

Sacensību noslēgumā meitenes piedalījās 4x100m kompleksa stafetē. Muguru peldēja Beate Jansone(šis peldēšanas veids nav viņas primārais un šoreiz šāds lēmums bija par labu komandas interesēm), brasu - Enija Djurendaka (Dobeles 1. vidusskola), delfīnu – Beāte Bula, kraulu – Karolīna Bulko. 9. komandu konkurencē meitenes ar rezultātu - 4:52.92 izcīnīja 4. vietu.

Pēc FINA punktu sistēmas, kur kopā tiek skaitīti gan zēni, gan meitenes, augstvērtīgāko rezultātu TOP 10 arī divas mūsu peldētājas – Beāte Bula un Beate Jansone. Beātei Bulai 5. vieta – 603 FINA punkti, kurus izcīnīja 400m brīvajā stilā. Beatei Jansonei 8. vieta ar 597 FINA punktiem, kurus izcīnīja 200m brīvajā stilā.