Mirklis no viedoieraksta
  • Ieraksta dalībnieki Dobeles Tirgus laukumā, kur arī norisinājās filmēšana
  • Filmēšanas procesā tika izmantoti arī auto pacēlāji
  • KPTT vadītājs Raimonds Bulmers

Labākie Latvijas jauniešu ansambļi vienojas kopējā muzikālā projektā

1.oktobrī klajā nācis Andra Sējāna dziesmas “Ai, tu, mana brāļa sēta” videoklips, kurā dziedāja un filmējās Rīgas, Ventspils, Līvānu un Dobeles labāko vokālo ansambļu jaunieši. Video klipa režisore – Dace Pūce.

Pandēmijas laiks jauniešiem bija smags, emocionāls pārbaudījums, jo bija zudis ierastais dzīves ritms, iespēja kontaktēties ar vienaudžiem un motivācija sasniegt mērķus. Noteiktais ārkārtējais stāvoklis valstī jauniešu vokālajiem ansambļiem lika izvēlēties citas darbošanās metodes un izpausmes veidus.

Lai jauniešiem palīdzētu mazināt emocionālo spriedzi, vairotu motivāciju darboties, stiprinātu pārliecību par viņu nozīmību sabiedrībā, vokālā ansambļa “Knīpas un knauķi” vadītāja Sanita Sējāne un “Mazā prinča planētas” vadītāja Rudīte Tālberga izveidoja projektu jauniešiem –  dziesmas “Ai, tu, mana brāļa sēta” ieraksts un mūzikas videoklipa filmēšana.

Dziesmas ierakstā piedalījās profesionāli mūziķi Andris Sējāns, Leons Sējāns, Roberts Rasa, Anrijs Grinbergs un labākie Latvijas jauniešu ansambļi no četriem Latvijas novadiem – Ventspils Kultūras centra vokālais ansamblis “Mazā Prinča planētas” (vadītājas Anitra Niedre un Rudīte Tālberga), Rīgas vokālais ansamblis “Knīpas un knauķi” (vadītāja Sanita Sējāne), Dobeles Valsts ģimnāzijas zēnu ansamblis “KPTT“ (vadītājs Raimonds Bulmers), Līvānu Bērnu un jauniešu centra ansamblis “Spurgaliņas” (vadītāja Skaidrīte Bulmeistare). Videoklips tapa sadarbībā ar Nacionālo Filmu skolu un režisori Daci Pūci.

Katrs ansamblis iedziedāja Andra Sējāna dziesmu “Ai, tu, mana brāļa sēta” un mūzikas video filmēja savā “sētā” – savā pilsētā vai novadā.

Lai nofilmētu mūzikas videoklipu, režisore Dace Pūce iepazīstināja jauniešus ar dažādām mūzikas video un kino industrijā nepieciešamajām radošās jomas profesijām. Meistarklasēs, vairāku nedēļu garumā, tika runāts par stilu, rekvizītiem, aktiermeistarību, meklētas lokācijas, veidots stāsts, sniegti praktiski sagatavošanās uzdevumi, tādējādi radot sapratni un padziļinātu interesi par audiovizuālo mākslu.

Anna Pozdejeva, vokālā ansambļa “Mazās prinča planētas” dziedātāja, raksturojot videoklipa filmēšanas un idejas tapšanas procesu, norāda: “Man šī pieredze bija ļoti vērtīga un esmu pārliecināta, ka arī pārējiem. Tas nebija viegli, bet tagad atskatoties, ar pārliecību varu teikt, ka esmu ieguvēja”.

Režisore Dace Pūce gribēja jauniešiem parādīt un iemācīt darboties radoši un patstāvīgi: “Mūsu devīze bija “Tikai darot var ko iemācīties un, ja mēs ko darām, tad darām to ar prieku”. Tas ir arī mans dzīves moto. Tā, kopā darbojoties, tapa mūzikas videoklips un ļoti ceru, ka jaunieši vēl ilgi atcerēsies šo 2021. gada vasaru.”

Projekta kopējais īstenošanas laiks – 4 mēneši. Videoklipu būs iespējams skatīt “Mazā prinča planētas” un “Knīpas un knauķi” Facebook un Instagram kontos, YouTube, kā arī citās vietnēs.

Mūzikas video radošā komanda – komponists un skaņu producents Andris Sējāns, režisore Dace Pūce, operatori Ritvars Bluka, Marta Anspaka, Eduards Deičmanis, Beatrise Helpeja, projekta vadītājas Sanita Sējāne un Rudīte Tālberga. Paldies par atbalstu Andrejam Verhoustinskim (Latvijas Kultūras Akadēmijas Nacionālajā filmu skola) un Robertam Vinovskim (SIA “BB Rental”).

Mūzikas video “Ai, tu, mana brāļa sēta” tapis sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, Ventspils valstspilsētas pašvaldību, Ventspils Kultūras centru, Dobeles Valsts ģimnāziju, biedrībām “Knīpas un knauķi” un “Mazā prinča planētas”, SIA “Light Guide Optics Internacional”, SIA “Zelta zeme”, Paulu Rolandu Medviku (Paul Roland Madgwick) un Aivaru Siliņu.

Video klips skatāms šeit: https://youtu.be/pC0rLyyObeo

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu