Konference-domnīca "Uzspēlēsim?"

  2023. gada 11.maijā Rīgā norisinājās Valsts bērnu tiesību aizsardzības rīkotā konference-domnīca “Uzspēlēsim?”, kurās piedalījās DVĢ 10.U klases skolēni Alekss Kazāks, Deivids Geislers, Everts Verners Grunde un sociālā pedagoģe Iveta Meija. Konferences-domnīcas laikā iepazināmies ar aktualitātēm Latvijas spēļu izstrādes industrijā, noskaidrojām neiropsiholoģes viedokli “Video spēles&smadzenes.” Secinājums: Nekas nav tikai slikts vai tikai labs. Visā ir jābūt līdzsvaram un pašdisciplīnai!

  Jauniešu mentors Andris Kāposts spēja aizraut publiku ar savu harismu un praktiskām metodēm par sociālo tīklu un video spēļu pārmērīgu lietošanu.  Produktīvākais laiks, kad ķermenis atpūšas ir no plkst. 21.00 līdz plkst. 01.00.  Ko cilvēki, īpaši jaunieši, dara šajā laikā?... Veicām uzdevumu “Kur paliek mans laiks?

  Uzzinājām iemeslus, kāpēc nereti  pievēršamies pārmērīgai sociālo tīklu vai video spēļu lietošanai un aizdomājāmies par tiem.  Iemesli var būt dažādi:

  • Mentālās veselības grūtības;
  • Socializēšanās grūtības;
  • Garlaicīgi; nav hobiju;
  • Piemērs no vienaudžiem u.c. cilvēkiem;
  • Vēlme izbēgt no esošās realitātes (aizmirsties).

  Praktiskajās-radošajās darbnīcās bija iespēja darboties grupās ar citiem Latvijas skolu jauniešiem, paust idejas, uzklausīt pieredzi un dalīties savā pieredzē, meklēt iespējamos risinājumus, kā arī nopelnīt balvas.

               Mēs noteikti aizdomājāmies un vēlamies ieteikt citiem:

  • Paskaties, kurās diennakts stundās tērē visvairāk laiku viedierīcēm?
  • Kādos brīžos? Kurš  ir tas moments, kad vari sacīt par sevi-es pārmērīgi daudz lietoju tās!
  • Kāpēc to dari? Kur un kam aiziet Tavs laiks?

    Kā sacīja konferences-domnīcas lektors Andris Kāposts: “Garlaicīgi!, nav ko darīt? Arī man bija tāds periods. Taču tagad esmu atradis, ko darīt, esmu atradis iemeslu, lai darītu! Uzliec mērķi un, disciplinējot sevi, aizej uz to!”

 

Informāciju sagatavoja sociālā pedagoģe Iveta Meija sadarbībā ar 10.U klases skolēnu Evertu Verneru Grundi

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu