Kāpēc studēt RTU?

6. februārī mūsu skolā 10., 11. un 12. klašu skolēniem bija iespēja tikties ar Rīgas Tehniskās universitātes vēstnesi Aigaru Asmi.

Katrs skolēns sarunas sākumā pauda savu viedokli, atbildot uz lektora jautājumu, kāpēc studēt?

Vēstnesis iepazīstināja ar deviņām RTU fakultātēm, kas piedāvā daudzpusīgu tehnisko un inženierzinātņu izglītību, vairāk pastāstot par Arhitektūras, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas, Inženierekonomikas un vadības fakultātēm. Tika uzsvērts fakts, ka šajā universitātē ir visvairāk budžeta vietu.

Lektors minēja, ka Latvijas darba tirgū tiek novērots nozīmīgs inženierzinātņu speciālistu trūkums, tāpēc RTU ir ieviesusi jaunu iniciatīvu Latvijas zinātkārākajiem jauniešiem – Talantu programmu.

Talantu programmas mērķis ir piesaistīt inženierzinātņu studijām talantīgus jauniešus no visiem Latvijas reģioniem. Ir divi veidi, kā zinātkāriem jauniešiem nokļūt RTU Talantu programmā – pēc skolas rekomendācijas vai pašiem piesakoties atvērtajā konkursā.

Vēl tika pieminētās citas RTU iespējas, studiju laikā var piedalīties apmaiņas programmā Erasmus un studēt kādā no RTU 28 dalībvalstu partneraugstskolām, kā arī ir iespēja mācības apvienot ar darbu un studēt neklātienē.

Sakām lielu paldies vēstnesim par ieskatu RTU studiju programmās, par nākotnes studiju iespējām.

 

Tekstu sagatavoja 12.V klases skolniece Agnete Saule.

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu