Kā apvienot patīkamo ar lietderīgo?

Nav noslēpums, ka, vasarai tuvojoties, skolēnu vēlme mācīties neglābjami samazinās. Bet tā kā par mācībām aizmirst vēl nedrīkst, 10.a2 klase ar audzinātāju Viju Elarti kopīgiem spēkiem atrada kompromisu starp mācīšanos un atpūtu. Ekskursija.

Saulainā 9. maija, Eiropas dienas, rītā devāmies uz Latvijas Banku, kurā, pateicoties profesionālajam gidam, gan atsvaidzinājām savas zināšanas par ekonomiku, gan uzzinājām daudz jauna. Izmēģinājām Sprīdīša laimi, mēģinot satvert malduguntiņas (monētas), saprotams, bez panākumiem. Ar interaktīvu spēļu un materiālu palīdzību iejutāmies LB prezidenta ādā, pētījām eiro un to, kas raksturīgs inflācijai un deflācijai un, protams, aplūkojām slavenos 1 000 000 Ls!

Pārdomu pilni par Latvijas ekonomikas un savu nākotni, devāmies tālāk – uz Rīgas Stradiņa Universitātes Anatomijas un antropoloģijas institūtu jeb vienkārši – anatomikumu. Lai gan daži bažījās par šo ekskursijas daļu, jo daudz dzirdēts par ģībšanas gadījumiem muzeja telpās. Taču, satikuši atraktīvo gidu, pilnībā nodevāmies viņa stāstītajam.

Domāju, ka visi klasesbiedri piekritīs, ka bez šī humora pilnā, aktīva un viennozīmīgi interesantā gida, šis anatomikuma apmeklējums neliktos tik īpašs un atmiņā paliekošs.

Ja ekskursija būtu jāizvērtē balsojot, izmantojot īkšķu sistēmu, domāju, ka visi klasesbiedru īkšķi būtu pavērsti uz augšu, jo katrs šajā izbraukumā atrada kaut ko priekš sevis.10.a2 klases vārdā


Jānis Skrebels

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu