IESPĒJU TILTS iedvesmoja jaunajam darba cēlienam

Neilgi pirms mācību gada sākuma, 28. augustā, vairākas Dobeles Valsts ģimnāzijas pedagoģes un direktore Inese Didže piedalījās izglītības līderu forumā IESPĒJU TILTS, ko Liepājā, koncertzālē LIELAIS DZINTARS organizēja LIELVĀRDS Kompetences centrs sadarbībā ar Liepājas Izglītības pārvaldi, Izglītības tehnoloģiju asociāciju un atbalstītājiem.

Foruma mērķis bija iedvesmot pedagogus mūsdienīgām pārmaiņām ikdienas darbā, un, noklausoties deviņu ļoti dažādu ar izglītības jomu saistītu lektoru uzstāšanās, bija jāatzīst, ka mērķis tika sasniegts: skolotājas nešauboties apliecināja, ka šī diena sniegusi jaunas atziņas un palīdzējusi pozitīvi noskaņoties jaunajam mācību gadam.   Savā pieredzē un veiksmes stāstos ar kolēģiem dalījās Eiropas Latviešu Apvienības pārstāve Latvijā, LVA tālmācības skolas skolotāja Aira Priedīte, emocionāli stāstot par latviešu emigrantu bērnu iespējām mācīties latviešu valodu attālināti. Uzņēmuma AirBoard vadītājs Elviss Straupenieks ar savu vēstījumu par sapņa īstenošanu pārliecināja par to, ka atslēga uz idejas iemiesošanu ir uzdrīkstēšanās un sīksta neatlaidība. Latvijas Autisma apvienības vadītāja Līga Bērziņa ar savu skaudro pieredzi mudināja pedagogus gan ieraudzīt tos bērnus, kuri ir atšķirīgi no pārējiem, gan noticēt pašiem saviem spēkiem un iespējām.

Vairāki lektori iepazīstināja ar savām metodēm skolēnu ieinteresēšanā par dažādām zinībām, liekot lietā mūsdienu tehnoloģijas.

Dobeles Valsts ģimnāzijas direktores Ineses Didžes uzstāšanās temats bija "Uzklausīt un rīkoties", iepazīstinot ar ģimnāzijas pieredzi aptauju organizēšanā. Direktore uzsvēra, ka skolēnu, skolotāju un vecāku aptaujas, ko skolā veic regulāri, sniedz plašas iespējas izglītības procesa pilnveidošanai.

-       Ja vien uzdrošināmies sastapties ar godīgu, "nepiefrizētu" viedokli, varam iegūt kvalitatīvi jaunu skatu uz to, ko un kā darām, - uzsvēra Inese Didže.

Direktore rosināja kolēģus izmantot tehnoloģiju iespējas atgriezeniskās saites izveidē un uzturēšanā starp skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem, kas ir ļoti svarīgi ceļā uz izcilu skolu.

Forums izvērtās saistošs un rosinošs, jo neilgās uzstāšanās bija ļoti pārdomātas, tajās ikviens klausītājs varēja atrast kādu jaunu ideju un vielu pārdomām. Pasākuma laikā dalībnieki varēja arī apskatīt mūsdienīgas mācību vides aprīkojuma, mācību līdzekļu, izglītības tehnoloģiju ekspozīciju.

Sagatavoja laborante Sarmīte Šmite

Autores foto

Populārais TV žurnālists, konferences vadītājs Haralds Burkovskis piesaka DVĢ direktores Ineses Didžes uzstāšanos.

Mūsu ģimnāzijas pieredzi aptauju organizēšanā popularizē direktore Inese Didže.

Izglītības tehnoloģiju ekspozīcijā darbojās LIELVĀRDS Kompetences centra speciālisti.

Foruma izskaņā par savu darbošanos, lai ar dziesmām godā celtu latviešu valodas dialektus, vēstīja dziedātājs un komponists Kārlis Kazāks.

Dobeles Valsts ģimnāzijas pedagoģes izglītības līderu forumā IESPĒJU TILTS.

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu