DVĢ

DOBELES VALSTS ĢIMNĀZIJA

Iepazīstam uzņēmumu SIA ‘’Nybo Dobele"

19. un 20. decembrī Dobeles Valsts ģimnāzijas 8.a un 8.b klases skolēni ar skolotāju Dzintru Stūri apmeklēja uzņēmumu SIA ‘’Nybo Dobele’’.

Mācību ekskursijas laikā mēs uzzinājām, ka Dānijā dibinātais šūšanas uzņēmums ‘’Nybo’’ ir ražošanas rūpnīca, kurā šuj dažāda veida apģērbus – medmāsu halātus, bikses, formas oficiantiem, slēpošanas bikses instruktoriem un daudz ko citu.

Uzņēmums attīsta savu darbību arī citās Latvijas pilsētās - Talsos, Krāslavā un Jelgavā.

Lai taptu šie produkti, ir svarīgs komandas darbs. Viss sākas ar pasūtījumu reģistrēšanu un piegrieztņu izgatavošanu, auduma sagatavošanu, šūšanu, vīļu un kabatu sašūšanu, pogu piešūšanu, izgludināšanu un beigās ar kvalitātes testa pārbaudi. Ja kvalitāte ir laba, tad tiek veikta pakošana un produktu piegāde sūtītājam.

Viss šis nebūtu iedomājams bez strādīgajiem, mērķtiecīgajiem un zinošajiem darbiniekiem. Uzņēmumā strādā dažādu profesiju pārstāvji : darba vadītāji, šuvējas, pakotāji, apģērbu konstruktori, loģistikas darbinieki, mārketinga speciālisti, dizaineri, šoferi, mehāniķi u.c. Mehāniķi šobrīd ir ļoti pieprasīti darbinieki šajā uzņēmumā.Viņiem ir jāprot darboties IT jomā, jāzina valodas, lai varētu salabot modernās ierīces.

Uzņēmums ir ieguvis arī zaļo sertifikātu, kas nozīmē, ka visus neizmantojamos produktus viņi utilizē un ir dabai draudzīgs uzņēmums.

Mums bija iespēja uzdot arī jautājumus, uz kuriem bija interesanti saņemt atbildes. Mēs uzzinājām, ka dārgākā ierīce, kas uzņēmumam ir, maksā ap 127000 eiro. To uzņēmums nopirka par pašu līdzekļiem. No šī var secināt, ka uzņēmums investē jaunu iekārtu iegādē. Tas liecina par uzņēmuma pozitīvu attīstību, nepārtraukti uzlabojot darba vidi, kā arī gala produktu kvalitāti.

Sakām lielu paldies SIA ‘’Nybo Dobele’’ ražošanas vadītājai Antrai Iljinai par ekskursiju ražotnē un skolotājai Dzintrai Stūrei par mācību ekskursijas organizēšanu!

                                 

  Tekstu sagatavoja Beate Jansone 8.a

  Foto – Dz.Stūre, pedagoģe karjeras konsultante

Jautājumi, komentāri par rakstu
 

Jaunumi