Grāmatas var lasīt arī digitāli

Dobeles Valsts ģimnāzijas bibliotēkā jau no pagājušā mācību gada sākuma ir pieejama digitālā lasāmviela – planšetes ar elektroniski lasāmiem visdažādākās literatūras tekstiem.

Bibliotekāre Gunda Akermane stāsta, ka ģimnāzijā tiek atbalstīta arvien jaunu tehnoloģiju izmantošana mācību procesā, tāpēc arī pieņemts audio un videopreču uzņēmuma SIA CERTES piedāvājums digitālās bibliotēkas izveidei.

-          Tā kā ir literārie darbi, kuru izdevumu drukātā formātā visiem skolēniem nepietiek un tos vairs nav iespējams arī nopirkt, nolēmām, ka šis varētu būt risinājums, lai pilnvērtīgi varētu strādāt mācību stundās, ja nepietiek grāmatu visiem skolēniem. Kā papildinājums latviešu literatūras grāmatu klāstam tika izvēlēti vairāki obligātās lasāmvielas izdevumi. Firma pati pēc savas iniciatīvas bez maksas ievietoja bibliotēkā ļoti daudz literatūras darbu vairākās svešvalodās: ne tikai angļu un vācu, bet arī krievu, ukraiņu valodā. Īpaši noderīgas ir digitālās grāmatas angļu valodā, jo vienlaikus ir pieejama skaidrojošā vārdnīca. Pagājušajā gadā ar šīm grāmatām skolotājas Kristīnes Pakules vadībā ļoti aktīvi

strādāja 8. klases.

Gunda Akermane gan atzīst: ir skolēni, kuriem lasīt digitāli nepatīk, viņi labprātāk izvēlas turēt rokās īstu grāmatu. – Tomēr strādāt ar digitālo grāmatu ir ļoti viegli, jo teksta lielumu iespējams mainīt. Turklāt šāda grāmata ir ērti lietojama, dodoties garākā braucienā.

Šobrīd, izmantojot skolotājas Pakules pieredzi, nolemts, ka tiks iegādātas vēl planšetes ar digitālo lasāmvielu, lai varētu strādāt vesela skolēnu grupa. Pašlaik bibliotēkā ir pieejamas desmit planšetes, kurās lasāmi 522 teksti: gan obligātā lasāmviela, gan populāra daiļliteratūra, gan grāmatas ar izzinošu un izglītojošu saturu.

Sagatavoja laborante Sarmīte Šmite

Autores foto

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu