Šāds līdzsvara ritenis domāts aktīviem pieaugušajiem
  • Elīna, Toms un Amanda Daniela saņēmuši dalības CITĀ BAZĀRĀ apliecinājumu. Gandarījums - skolotājai Ivitai Asarei un ģimnāzijas direktorei Inesei Didžei

Ģimnāzistu dipdap pieejams CITĀ BAZĀRĀ

Ikgadējais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu tirgus CITS BAZĀRS šī gada nogalē  norisinās tiešsaistē, un tajā savu produktu pieteicis arī viens no Dobeles Valsts ģimnāzijas  skolēnu mācību uzņēmumiem “ALETE bikes”, kurā apvienojušies 11.K klases skolēni Elīna Ābelīte, Amanda Daniela Pērkona un Toms Gudzovskis.

Jaunieši piedāvā izgatavot koka līdzsvara riteni aktīviem pieaugušajiem, ko īsāk dēvē dipdap. Tas apskatāms Junior Achievement Latvia vietnē www.jalatvia.lv/, e-katalogā, kurā apmeklētāji var aplūkot visu Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu virtuālos stendus un iegādāties viņu ražojumus. CITS BAZĀRS darbosies piecas dienas  - no 10. līdz 14. decembrim.

Par savu ieceri jaunieši pastāstīja:

Izgatavot dipdap riteni pieaugušajiem izvēlējāmies tāpēc, ka tas šķita oriģināli, jo līdz šim Latvijā neesam neko tādu redzējuši. Ar mūsu vecāku atbalstu šo ideju realizējām. Pašlaik ir izgatavots viens, lai izmēģinātu un saprastu, ko īsti darām un kādi uzlabojumi iespējams, nepieciešami. Darbojamies visi trīs kopā, cits citu morāli atbalstot, bet  smagākos tehniskos darbus paveic Toms.

Skolēni cer, ka iesākumā vismaz pieciem iespējamiem pasūtītājiem dipdaps būs saistošs. Tā cena varētu būt pusotrs simts eiro, bet jaunieši uzsvēra - draugiem šī summa varētu būt “runājama”.

Ekonomikas skolotāja Ivita Asare pauda gandarījumu par jauniešu uzņēmību, piebilstot: - 11.K un 12.K klasē mācību procesa ietvaros tiek veidoti šādi skolēnu mācību uzņēmumi. Vairākas komandas jau ir reģistrējušas savus uzņēmumus. Elīna, Amanda un Toms to izdarīja pirmie. Viņi ir pirmie no ģimnāzijas uzņēmumiem, kuri iekļuvuši CITA BAZĀRA katalogā. Ir gandarījums, ka par Elīnas, Amandas un Toma produktu uzzinās visa Latvija. Manuprāt, šis ir unikāls produkts, tāpēc vajag šo ieceri atbalstīt.

Parasti pirms Ziemassvētkiem šis tirgus norisinājās klātienē, tirdzniecības centrā DOMINA. Šogad tas notiek attālināti. Pārējie mūsu ģimnāzijas skolēnu uzņēmumi vēl ir procesā, bet ceru, ka līdz mācību gada beigām būs vēl vismaz trīs ar gataviem produktiem, kurus mēs varēsim piedāvāt.

Ģimnāzijas direktore Inese Didže pēc attiecīgo dokumentu par skolēnu uzņēmuma dalību Junior Achievement Latvia CITĀ BAZĀRĀ parakstīšanas līdz ar novēlējumu nezaudēt radošu garu pasniedza jauniešiem nelielas veltes gaidāmajos Ziemassvētkos, ko ģimnāzija šogad sarūpējusi zaļā - radošuma - krāsā.

Sagatavoja Sarmīte Rone

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu