Ģimnāzisti pārliecinoši uzvar erudītu spēlē "Gudrs. Vēl gudrāks"

Spēles norisinājās Dobeles Valsts ģimnāzijas zālē un tajās iesaistījās 7. - 9. un 10. - 12. klašu skolēni.

19. oktobrī sacentās 7. - 9. klašu komandas no Dobeles, Augstkalnes, Bikstu, Penkules skolām. Septiņas no 13 komandām šajā klašu grupā pārstāvēja Dobeles Valsts ģimnāziju. Visveiksmīgākie trijās kārtās, atbildot uz spēļu rīkotāju sagatavotajiem āķīgajiem jautājumiem, izrādījās ģimnāzijas "Mazie zaļie" – 9.B klases skolēni Eduards Liepiņš, Anastasija Varmahovska, Santija Veselova un Anna Lūciņa, kuri ieguva 1. vietu. Otro vietu izcīnīja komanda "7B" - Megija Sproģe, Rinards Šķērsts, Anrijs Turiks un Tomass Kristers Ignatjevs – Rozenlauks.

10. - 12. klašu komandu spēle norisinājās 2. novembrī, un tajā piedalījās astoņas komandas, pārstāvot Dobeles Valsts ģimnāziju, 1. vidusskolu un Augstkalnes vidusskolu. Ģimnāzijas godu aizstāvēja piecas komandas, un trīs no tām ieņēma visu laureātu pjedestālu. Uzvarētāju tituls tika 11.A2 klases komandai "4 Amigos", kurā iesaistījās Aksels Ķirsons, Karīna Kondrāte, Daniels Smudzis un Jānis Politers. 2. vietā ierindojās komanda "47" – Guna Una Jāzepa, Skārleta Dombrovska, Beāte Bučņeviča no 12.A1 klases un Rainers Kristians Silkalns no 11.A1. klases. Trešā veiksmīgākā izrādījās "11A2" – Lība Karlīna Varapoga, Roberts Brože un Dilans Kabajevs. Arī 4. vieta pieder ģimnāzistiem – 11.A1 klases komandai "Cieto riekstu kvartets": Fabianam Kapustjonokam, Aivim Skutelim, Tomam Jaunozolam un Laurai Donei. Pirmo vietu ieguvēji līdz ar kausu un medaļām saņēma dāvanu kartes spēles "Escape Room" ("Izlaušanās istaba") izbaudīšanai Rīgā, citiem laureātiem tika brīvbiļetes uz "Forum Cinemas" Rīgā un dāvanu kartes no Dobeles "Picu darbnīcas".

11.A2 klases audzinātājai Jolantai Šaknerei ir īpašs gandarījums par savu skolēnu panākumiem, jo klasi pārstāvēja divas komandas, turklāt abas iekļuvušas līderos. Skolotāja un skolēni uzsvēra: visi spēles dalībnieki bija gudri un zinoši, bet viņu veiksmi sekmējusi pareizi izvēlēta spēles taktika – mazāk riskēt, vairāk domāt.

Paldies skolēniem par aktivitāti un līdzjutējiem un pedagogiem par atbalstu!

Sagatavoja laborante Sarmīte Šmite
Autores un Jolantas Šakneres foto

 

7. -9. klašu komandām bija arī atbalstītāji ar plakātiem.

Jaunākajā grupā kopumā piedalījās 13 komandu.

Spēle noritēja spraigi, vērtētājiem vērīgi sekojot līdzi komandu darbam.

Komanda "47" meklē pareizo atbildi.

1. un 3. vietas ieguvēji – 11.A2 klases skolēni.

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu