Ģimnāzisti būs zinoši autovadītāji

Dobeles Valsts ģimnāzijas 11.A1 klase ir starp tām trīsdesmit klasēm, kas visveiksmīgāk piedalījušās  CSDD satiksmes drošības konkursā vidusskolēniem     "Gada jaunais autovadītājs 2018". Tāpēc skolēniem 13. aprīlī bija tikšanās ar rīkotājiem, kuri pasniedza klases kolektīvam apliecinājumu par sekmīgu piedalīšanos konkursā, kā arī sniedza jauniešiem topošo autovadītāju apmācības pamatkursu gan teorētiski, gan praktiskās nodarbēs.

Konkursa rīkotāji apmācību programmas tematus izvēlējušies atbilstoši 16-18 gadus vecu jauniešu auditorijai: ātrums un tā ietekme uz satiksmes drošību, reakcijas laiks, apstāšanās ceļš, tālruņu un viedierīču lietošanas bīstamība braukšanas laikā, alkohola un apreibinošo vielu ietekme uz auto vadīšanas spējām, drošības jostu nepieciešamība un pareiza to lietošana.

Vispirms skolēniem vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par atļautajiem braukšanas ātrumiem, auto bremzēšanas ceļu, braucēja reakcijas laiku, braukšanas tiesību iegūšanu, par autobraukšanas bīstamību pēc alkohola  vai narkotisko vielu lietošanas, sodiem par satiksmes noteikumu neievērošanu.  Jauniešu atbildes apliecināja, ka skolēni ir visnotaļ zinoši par satiksmes noteikumiem un drošas braukšanas nosacījumiem. Viesi ar saistošiem piemēriem sniedza arī  plašāku skaidrojumu vairākos satiksmes drošības jautājumos.

Tikšanās praktiskajās nodarbēs skolēni izmēģināja brilles, kuras imitē vienas promiles reibumu. Izrādījās, ka iziet "čūsku" , lietojot "promiļu brilles", nav nemaz tik vienkārši. Pēc tam uz avārijas simulatora ikviens gribētājs varēja izbaudīt izjūtas, kādas ir autovadītājam transportlīdzekļu frontālas sadursmes gadījumā.

Sagatavoja laborante Sarmīte Šmite

Autores foto

Pārvietoties ar "promiļu brillēm" uz acīm nav nemaz tik droši.

Avārijas simulatoru izmēģināja gandrīz visi. Izjūtas bija pārliecinošas...

Apliecinājums par sekmīgu piedalīšanos konkursā godam nopelnīts.

Piedalīties konkursā savus klasesbiedrus mudināja Dāvis Gudzovskis.

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu