ErasmusPlus spāņu kolēģu un jauniešu viesošanās DVĢ

No 15. līdz 19.janvārim Dobeles Valsts ģimnāzija uzņēma skolēnus un pedagogus no Spānijas. Viesošanās mērķis bija īstenot skolēnu mobilitāti Erasmus+ ietvaros. 7 skolēni pavadīja 5 dienas, dzīvojot latviešu ģimenēs. Nedēļas ietvaros jaunieši apmeklēja mācību stundas, un pedagogi dalījās pieredzē par savu skolu un projektu Erasmus+. 

Dobeles Valsts ģimnāzijas Skolēnu padomes skolēni aktīvi iesaistījās, organizējot aktivitātes spāņu viesiem- izrādīja skolas telpas, mācīja latviešu tautas dejas, iepazīstināja ar DVĢ skolēnu padomes aktivitātēm un mērķiem. Otrdien ciemiņi apmeklēja Dārzkopības institūtu, kurā iepazinās ar tā darbību, tehnoloģijām un produkciju.

Trešdien DVĢ 11.klašu skolnieces -A.Smilga, K.Koņušeka, L.Ridus organizēja viesiem ekskursiju pa Dobeles pilsētu, parādot kultūrvēsturiskos objektus pilsētā, kā arī atjaunoto Dobeles mūzikas skolu un promenādi. Tāpat tika apmeklēta arī Dobeles pils, kura ir ievērojams vēstures  tūrisma objekts pilsētā. Pēc aktivitātēm Dobelē viesi no Spānijas kopā ar savu viesģimeņu skolēniem devās baudīt dabu uz Tērvetes dabas parku, kur bija iespēja izbraukt ar vilcieniņu, izstaigāt sniegoto mežu, baudot izgaismotās takas. Ziemas aukstums un sniegs viennozīmīgi bija gan baudāms piedzīvojums, gan izaicinājums vienlaicīgi.

Ceturtdiena tika veltīta ekskursijai pa Rīgu, kuru vadīja E. Birze un skolotāja A. Prokopova. Ekskursijas laikā ārzemju viesi tika iepazīstināti ar nozīmīgākajiem vēstures un kultūras objektiem galvaspilsētā, tādējādi veidojot priekšstatu par mūsu tautas vēsturi un  kultūru. 

Piektdien skolēni no Spānijas prezentēja savu skolu un pilsētu, kā arī dalījās pieredzē par piedzīvoto Latvijā. Viesi no Spānijas atzinīgi novērtēja skolas telpas un  skolēnu viesmīlību, kā arī mūsu  kultūru attiecībā uz sakoptu vidi gan skolā, gan ārpus tās. 

Paldies, ikvienam par atbalstu Erasmus+ projekta norisē! Paldies, jo īpaši Gitai Ziemelei un Tatjanai Savickai par iniciatīvu un Erasmus+ projekta dalībnieku uzņemšanu. Paldies, arī Aijai Prokopovai, Ilzei Lesiņai, Laurai Brantai, Lindai Rozentālei, Marītei Barakauskaitei, Andrai Bulmerei, Sarmītei Dudei, Vijai Elartei, Valentīnai Ciganovičai par iesaistīšananos projekta īstenošanā un ārvalstu skolēnu uzņemšanu savās mācību stundās.  Paldies, Skolēnu padomes jauniešiem! Un sirsnīgs, paldies, visiem jauniešiem un viņu ģimenēm par viesu uzņemšanu!

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu