Ekonomikas stunda ASV vēstniecībā

Kopš šī gada rudens, kad Dobeles Valsts ģimnāzijā viesojās ASV diplomāts Braiens Kerols, skolai ir izveidojušās labas attiecības ar vēstniecību. Tieši tāpēc ģimnāzijas skolēni un skolotājs Kristaps Auzāns tika uzaicināti uz nodarbību vēstniecības telpās.

Nodarbība notika 14. aprīlī, ekonomikas stundas laikā. Tajā piedalījās skolēni no 11.a klases, kā arī Daugavpils jaunieši. Pusotru stundu garās nodarbības laikā skolēni simulēja ANO kongresu, kura laikā jaunieši tika sadalīti dažādās valstīs un pārstāvēja šo valstu intereses. Kongresa laikā tika pārrunāts jautājums par bēgļu sadali starp ANO dalībvalstīm, un katras valsts pārstāvji angliski aizstāvēja vai noliedza savas valsts pozīciju.

Pēc aizraujošās nodarbības, skolēni tika izvadīti ekskluzīvā ekskursijā pa vēstniecības telpām. Tā kā vēstniecībā ir aizliegts ienest jebkādas elektroniskās ierīces, pat ne USB, tad iespaidi no ekskursijas tiks saglabāti tikai skolēnu atmiņās.

Lai diena būtu piepildītāka, un brauciens uz Rīgu tiktu izmantots pilnībā, skolotājs, kopā ar skolēniem nolēma apmeklēt Rīgas Dzelzceļa muzeju, kas ir aktuāla un būtiska tēma ekonomikas stundām, jo viens no Latvijas konkurētspējas paaugstināšanas ceļiem ir tieši loģistikas attīstīšana valstī.

Muzejā tika izpētīta dzelzceļa stratēģiskā nozīme un attīstība Baltijā. Tāpat apskatījām dažādus lokomotīvju un sliežu veidus, kā arī uzzinājām, ka pirms PSRS okupācijas Latvijā ražoti ļoti augstas kvalitātes dzelzceļa vagoni. Šis muzejs daudzus no skolēniem pārsteidza ar interaktivitāti, kā arī kvalitātīvu gida darbu.

Izbraukuma ekonomikas stunda bija tiešām izdevusies.

Informāciju sagatavoja Kristaps Auzāns

atpakaļ
Jautājumi, komentāri par rakstu